Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Французьке вино стає смачніше завдяки дронам

Французьке вино стає смачніше завдяки дронам

Останнім часом над виноградниками в регіоні Фронтон, що на півдні Франції, все частіше чується гул безпілотників. Винороби виявилися серед тих, хто активно освоює небо для збору важливої інформації — пошуку хворих рослин, прогнозу врожаю, складання карт виноградників та інших даних.

Безпілотник Delair UX11 створений фахівцями однойменного стартапу, розташованого в Тулузі. Крім дронів тут також розробляють програмне забезпечення для аналізу даних. Практика показала, що підприємства та компанії готові платити великі гроші за високоточні вимірювання і системи на основі штучного інтелекту, які допомагають в обробці зібраної інформації.

Безпілотник Delair UX11

Безпілотник Delair UX11

Базова модель Delair в ширину - 110 см, вага - 30 кг, ціна - 15 000 євро. Для обльоту та фотографування площі 0,5 кв. км дрону потрібно не більше як хвилину. На основі зроблених знімків пізніше створюється комп'ютерне 3D-зображення, що нагадує суміш тривимірної гри та Google-карт. Вивчаючи їх, винороби з вигляду листя визначають необхідну рослинам кількість добрив.

Французьке вино стає смачніше завдяки дронам

Дорожча модель коштує вже 200 000 євро та відрізняється додатковими типами радарів. Додатково можлива установка системи нічного бачення. Хоча від даної функції користі для вирощування винограду небагато, вона потрібна швидше для охорони та спостереження. Крім того, цей безпілотник на 11 кг важче, і для його запуску вже знадобиться спеціальна катапульта.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки