Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Американські інженери розробили «кров» для роботів

Американські інженери розробили «кров» для роботів

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Вчені з США створили систему циркуляції рідини всередині роботизованої техніки. Вона здатна зберігати енергію і тривалий час живити механізми, що виконують складні завдання.

Інженери з Cornell's Organic Robotics Lab спроектували робота з м'яким тілом та нестандартною системою енергоживлення. В основі лежить ідея про відмову від типових електричних батарей, які через свій розмір та, в першу чергу, велику вагу ставлять хрест на створенні маленьких роботів з великим терміном автономної роботи. Замість цього в новій конструкції застосована концепція «кровообігу», коли рідина циркулює та переносить енергію і цим приводить в рух механізми робота.

«У природі ми бачимо, наскільки довго організми можуть виконувати складні завдання. Роботи не здатні діяти так само довго в аналогічних умовах. Наш підхід, запозичений з природи, може істотно підвищити енергетичну щільність системи, дозволивши м'яким роботам залишатися мобільними набагато довше», сказав професор Роб Шепард.

Учені випробували свою ідею, створивши прототип — водоплавного м'якого робота, що нагадує крилатку, рід лучеперих риб. У них є хвилясті плавники, схожі на віяло, за допомогою яких вони плавають навколо коралових рифів.

Американські інженери розробили «кров» для роботів

Гібридна гідравлічно-електрична судинна система створена на базі окислювально-відновних батарей. Не особливо потужні, вони мають прекрасну гнучкість та можуть бути вбудовані практично в будь-яку архітектуру. Щоб батареї працювали, потрібно прокачувати через них рідину, для чого робот отримав два насоси. Один жене «синтетичну кров» через механізм хвостового плавника, другий через систему грудних плавців.

«Кров» в даному випадку — різновид електроліту, який використовується в батареях. Але одночасно тиск рідини приводить в рух плавники, що і дозволяє роботу плавати. Швидкість переміщення прототипу всього 1,5 довжини корпусу у хвилину, однак він може дрейфувати в потрібному напрямку до 36 годин без підзарядки.

Головна перевага цієї розробки в тому, що енергетична система тут не є тягарем, а батареї у вигляді циркулюючої крові складають частину природної ваги робота замість додаткового навантаження. Приблизно так само, як це влаштовано в живій природі, плюс є можливість забезпечити робота іншими механізмами, куди при необхідності буде подаватися енергія з основного контуру «кровообігу».

Це відкриває шлях до створення роботів різного призначення з високим ступенем автономності та мобільності. Якщо у подібних роботів з'явиться можливість довше залишатися під водою і проводити дослідження, вони стануть незамінними помічниками для морських біологів і екологів, впевнений Шепард. Також такий апарат можна відправити на інші планети, де є вода.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Британський стартап Infinite Media Dynamics створив рятувальний гаджет з помітною назвою «Hero» (Герой), який зможе подати сигнал лиха в будь-якій точці світу. Досить клацнути єдиною кнопкою. «Hero» п...

Останнім часом випускається все більше гаджетів, розрахованих на бездротову зарядку. Однак зарядні пристрої, як правило, являють собою спеціальні «одномісні» підставки, які самі потребують електроенер...