Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Машинне навчання застосували для роботизованої збірки качанів салату

Машинне навчання застосували для роботизованої збірки качанів салату

Робототехніка виявилася дуже потрібною в агротехнологіях, але ця ж тенденція поставила перед розробниками ряд складних завдань. Збір картоплі або моркви механізованим способом відносно простий, але як відрізнити стиглий качан салату сорту «Айсберг» від ще незрілого? До сих пір це вимагало застосування людської праці, але тепер на британських грядках проходить тестування новий робот - Vegebot.

Даний апарат спеціально сконструйований для збірки салату сорту «Айсберг», який візуально схожий на капусту. З точки зору картинки в видошукачі камери — суцільне поле однакових зелених округлих предметів. Базовий модуль робота пройшов довгий шлях навчання, від зображень та цифрових 3D-моделей, до вивчення реальних качанів в лабораторних, а потім і польових умовах. І тепер Vegebot може відрізнити придатний для збирання екземпляр салату від незрілого з точністю 91%.

Але знайти салат мало, потрібно ще й зрізати його правильним чином, щоб зберегти товарний вигляд. За це відповідає другий модуль, з лезом і власною камерою, який також пройшов навчання по машинному принципу. Однак його результат багато гірше, близько 38% зібраних овочів — брак. Тобто, їсти можна, але на полиці магазинів такі екземпляри виставити не дозволять чинні стандарти зовнішнього вигляду та якості.

 

 

Найгірше те, що Vegebot витрачає на прийняття рішень та їх реалізацію в середньому по 32 секунди на кожен овоч. Людина працює набагато швидше, та й краще. Однак люди приходять на прибирання салату, як правило, один раз — хороші екземпляри йдуть на склад, погані утилізуються. А робота можна змусити перевіряти все поле хоч кожен день, поетапно збираючи урожай, що дозріває, і зарплату він не вимагає. І нехай поки Vegebot не може конкурувати з людиною, його розробники повні оптимізму щодо майбутнього свого дітища.

Нагадаємо, що британці вже розробили робота, який здатен збирати малину та ожину, не пошкоджуючи ягоди та відсіювати незрілі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки