Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Робот-кур'єр для поганої погоди

Робот-кур'єр для поганої погоди

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Стартап Refraction розраховує домогтися успіху там, де у нього ще немає конкурентів: в області створення автономних кур'єрів для регіонів з суворим кліматом.

Заснував Refraction професор Університету штату Мічиган, розташованого на півночі США — Метью Джонсон-Робертсон, викладач з робототехніки та учасник Великого конкурсу Управління перспективних досліджень Міноборони (DARPA) 2004 року. Його співзасновник Рам Васудеван працював у Ford над алгоритмами управління автономним рухом по льоду та снігу.

Створений ними триколісний робот REV-1 - легкий та недорогий. При масовому виробництві він обійдеться всього в $5 000. Він їздить велосипедними доріжками та обходиться без дорогих лідарів — замість них у нього 12 камер, радар та ультразвукові датчики. Головна його перевага в тому, що він вміє рухатися і в дощ, і в сніг, і в мороз.

«Немає ніякого сенсу, з економічної точки зору, використовувати лідар за $10 000, щоб доставити замовнику продукти ціною $10», резонно зауважив Джонсон-Робертсон.

Розміром він з електричний велосипед, важить близько 45 кг, висотою 1,5 метра, в довжину майже стільки ж. Всередині у нього 0,4 кубометра вільного простору, тобто досить, щоб помістилося чотири або п'ять великих пакетів з продуктами.

Їздить він не особливо швидко — максимальна швидкість 24 км/год, але якщо вже він катається по велодоріжці, то більше йому й не треба. Зате низька швидкість і невелика маса забезпечують короткий гальмівний шлях — близько півтора метра.

Першими клієнтами компанії стануть місцеві ресторани, але в найближчі півроку Refraction сподівається вийти на великі національні мережі, залишаючись при цьому в північних штатах.

 

 

Безпілотний транспорт та роботи-кур'єри поступово вбудовується в міську інфраструктуру, вантажні та пасажирські перевезення вже майже складно уявити без цього. І це вимагає створення нових бізнес-моделей та технологій в логістичному ланцюжку майбутнього.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Останнім часом випускається все більше гаджетів, розрахованих на бездротову зарядку. Однак зарядні пристрої, як правило, являють собою спеціальні «одномісні» підставки, які самі потребують електроенер...

Через рік після невдалого старту, система збору сміття у відкритому океані Ocean Cleanup знову приступила до роботи. Розробники більше півроку ремонтували її та вносили зміни. Як виявилося, семи років...