Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Робот-кур'єр для поганої погоди

Робот-кур'єр для поганої погоди

Стартап Refraction розраховує домогтися успіху там, де у нього ще немає конкурентів: в області створення автономних кур'єрів для регіонів з суворим кліматом.

Заснував Refraction професор Університету штату Мічиган, розташованого на півночі США — Метью Джонсон-Робертсон, викладач з робототехніки та учасник Великого конкурсу Управління перспективних досліджень Міноборони (DARPA) 2004 року. Його співзасновник Рам Васудеван працював у Ford над алгоритмами управління автономним рухом по льоду та снігу.

Створений ними триколісний робот REV-1 - легкий та недорогий. При масовому виробництві він обійдеться всього в $5 000. Він їздить велосипедними доріжками та обходиться без дорогих лідарів — замість них у нього 12 камер, радар та ультразвукові датчики. Головна його перевага в тому, що він вміє рухатися і в дощ, і в сніг, і в мороз.

«Немає ніякого сенсу, з економічної точки зору, використовувати лідар за $10 000, щоб доставити замовнику продукти ціною $10», резонно зауважив Джонсон-Робертсон.

Розміром він з електричний велосипед, важить близько 45 кг, висотою 1,5 метра, в довжину майже стільки ж. Всередині у нього 0,4 кубометра вільного простору, тобто досить, щоб помістилося чотири або п'ять великих пакетів з продуктами.

Їздить він не особливо швидко — максимальна швидкість 24 км/год, але якщо вже він катається по велодоріжці, то більше йому й не треба. Зате низька швидкість і невелика маса забезпечують короткий гальмівний шлях — близько півтора метра.

Першими клієнтами компанії стануть місцеві ресторани, але в найближчі півроку Refraction сподівається вийти на великі національні мережі, залишаючись при цьому в північних штатах.

 

 

Безпілотний транспорт та роботи-кур'єри поступово вбудовується в міську інфраструктуру, вантажні та пасажирські перевезення вже майже складно уявити без цього. І це вимагає створення нових бізнес-моделей та технологій в логістичному ланцюжку майбутнього.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки