Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Дрон-кільце тримається в повітрі у 2 рази довше квадрокоптера

Дрон-кільце тримається в повітрі у 2 рази довше квадрокоптера

Інженери федерального технічного університету Лозанни (EPFL) та швейцарський стартап Flybotix представили першу модель свого бікоптера з соосною схемою розташування гвинтів. Його розробник — співзасновник та генеральний директор стартапу Самір Буабдалла. Інженеру вдалося знайти просте та ефективне розв'язання проблеми всіх маленьких гвинтових БПЛА. Для цього довелося повністю переосмислити його конструкцію.

Невеликі дрони не можуть довго залишатися у повітрі через низьку ефективність гвинтів та малу місткість акумулятора. Буабдалла вирішив залишити всього два гвинти з чотирьох, але зробити їх більше розміром, а щоб машина не втрачала стійкості, розташувати гвинти за соосною схемою, як у деяких вертольотів. Тільки в даному випадку кожен гвинт працює індивідуально, загальна у них тільки точка кріплення в центрі конструкції.

Буабдалла помістив гвинти, батарейний відсік та блок управління в міцний корпус у вигляді циліндра. Таким чином, і гвинти, і сам апарат захищені від ударів та зіткнень, а потоки повітря рухаються за відомими траєкторіями. За стабілізацію та управління дроном відповідають спеціально розроблені алгоритми. Змінюючи кути нахилу гвинтів та швидкість обертання, можна переміщати БПЛА у просторі.

 

 

Нехай швидкість польоту нижче, ніж у квадрокоптера, зате бікоптер не поступається йому в точності маневрів. При цьому він споживає вдвічі менше енергії для роботи двох своїх моторів, що істотно збільшує час польоту без підзарядки. Втім, у Flybotix обіцяють, що використовувати новий безпілотник буде так само просто, як стандартний квадрокоптер.

Ще одна перевага моделі полягає в її безпеці. Якщо дрон влетить в дерево або стіну, пінопластовий корпус захистить гвинти від руйнування. Це означає, що безпілотник від Flybotix добре підходить для інспекції важкодоступних місць на промислових об'єктах. А оптимізація енергоспоживання дозволяє встановити на нього більше корисного устаткування.

Flybotix не перші, хто додумався до такої конструкції, як найближчих конкурентів можна згадати канадську компанію Cleo Robotics. Питання, скоріше, хто перший випустить комерційну версію та почне завоювання ринку. У стартапі мають намір почати продажі вже найближчим часом, але спочатку тільки на китайському ринку.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки