Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Роботи зі штучним інтелектом тепер будуть утилізувати сміття

Роботи зі штучним інтелектом тепер будуть утилізувати сміття

У США зіткнулися з кризою утилізації відходів після того, як найбільший у світі переробний завод в Китаї перестав приймати їх сміття. Тепер влада хоче впоратися з проблемою сміття за допомогою роботів, які навчені за допомогою штучного інтелекту.

Одна з основних проблем сміття в США в тому, що перероблені матеріали часто скидаються в один контейнер замість декількох різних. Зараз в Китаї почали діяти суворі стандарти по переробленню матеріалів, які вони будуть приймати з-за кордону, і сміття США не підходить під їхні вимоги.

Щоб впоратися з екологічною катастрофою, американські компанії та вчені розробляють роботів, які, за допомогою штучного інтелекту, працюватимуть на переробних підприємствах та покращувати контроль якості.

Їх мета в тому, щоб роботи взяли на себе брудну та небезпечну роботу, якою зараз займаються люди. Згідно зі звітом Школи громадської охорони здоров'я Університету штату Іллінойс, працівники, що займаються вторинним переробленням відходів, у два рази частіше отримують травми, ніж працівники інших заводів.

Роботи з допомогою камер та комп'ютерних систем, навчених розпізнавати конкретні об'єкти, будуть сортувати сміття. Великогабаритні щипці або пальці з датчиками допоможуть їм хапати предмети та поміщати в потрібні відділення.

Лілі Чин, аспірантка роботизованою лабораторії MIT, працює над розробкою датчиків для цих роботів, які можуть поліпшити їх тактильні можливості, щоб вони могли визначати пластик, папір або метал за допомогою пальців.

«Зараз роботи в основному покладаються на комп'ютерний зір, але вони можуть заплутатися та помилитися. Так що тепер ми хочемо інтегрувати нові тактильні можливості в маніпулятори», заявила Чин.

В останні кілька років, роботи та штучний інтелект дуже активно почали входити в наше життя. Зараз роботів можна зустріти не тільки на збиранні малини або капусти, а й навіть в сексшопах. З одного боку це, звичайно, дуже добре, але якось не хочеться, що б сюжет фільму «Термінатор» втілився в життя і роботи не завдали «удар у відповідь».

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки