Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Люди вже готові поступитися робочими місцями роботам

Люди вже готові поступитися робочими місцями роботам

«Якщо вам загрожує звільнення, віддасте перевагу ви, щоб вас замінив робот або інша людина?» - таке питання ставили дослідники з Німеччини. Більшість вибирає робота — але тільки замість себе. Замість колеги опитані хочуть бачити іншу людину.

Дослідження про відмінності в психологічному сприйнятті роботів як колег провели вчені з Технічного університету Мюнхена. Вони опитали 300 осіб, попросивши їх відповісти на питання, кому вони віддадуть перевагу в якості заміни одного з колег. 62% сказали, що краще нехай це буде людина. Але коли їм запропонували змінити перспективу та представити, що це вони втрачають роботу, тільки 37% визнали, що їх повинна замінити інша людина.

«Чи замінить тебе сучасна технологія або людина — у цих варіантів різні психологічні наслідки», зробив виводь Армін Грануло, керівник експерименту.

Потім Грануло та його команда опитали 251 людини, щоб встановити інтенсивність їх негативних емоцій — горя, злості або розчарування — від того, що когось замінили на робота.

У разі, коли робот заміняв колегу, респонденти реагували більш яскраво, ніж коли вони самі поступалися місцем машині.

Дослідники виявили, що опитані вважають роботів меншою загрозою самоідентичності, ніж інших людей. Можливо, це відбувається тому, що люди не думають, ніби можуть на рівних конкурувати з роботами або програмами, припустив Грануло.

Його команда також з'ясувала, наскільки люди побоюються «навали роботів»: третина опитаних німецьким дослідником заводських робітників впевнені, що їх незабаром можуть замінити механізми.

Нагадаємо, що в цьому році, на лікарському симпозіумі, організованому Товариством прикладної еволюційної психології, психолог Маріанн Брендон представила доповідь, в який стверджує, що людству потрібно боятися не глобального потепління або штучного інтелекту — секс-роботи — це та технологія, яка покладе край суспільству, яким ми його знаємо.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки