Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

3D-принтери будуть літати, плавати та ходити

3D-принтери будуть літати, плавати та ходити

Дизайнери та інженери трьох компаній з Данії об'єдналися для проекту зі створення автономних 3D-принтерів. В рамках ініціативи Break the Grid автори вигадали три види принтерів для лагодження та збереження інфраструктури: ходячі машини полагодять дороги, літаючі — утеплять старі будинки, а плаваючі — побудують загородження для берегової лінії.

Три компанії, які вважають, що інфраструктура повинна чинити себе сама — це GXN Innovation, The Danish AM Hub та Map Architects. Поки автономні 3D-принтери - лише тривимірні комп'ютерні моделі. Але засновник GXN Innovation Каспер Єнсен впевнений, що саме в цій сфері станеться революція: «Коли принтери зможуть дертися, плавати, їздити й літати, ми усунемо екологічні загрози по всьому світу — ефективно та недорого».

Робот для ремонту доріг, за задумом дизайнерів, не тільки сам виявить тріщини та ями, але й закладе їх революційним розчином — крім бетону, в нього входять спори, які перетворюють цвіль в кальцій, так що латки будуть самі відновлювати форму.

3D-принтери будуть літати, плавати та ходити

Літаючі роботи зроблять будівлі набагато більш енергоефективними. За розрахунками вчених, це необхідна умова для вагомого скорочення викидів CO2. І крім цього, це дозволить продовжити життя старим будівлям.

3D-принтери будуть літати, плавати та ходити

Головне завдання водоплавних роботів — зберегти берегову лінію, якої на тлі глобального потепління загрожують небачені урагани та шторми. За задумом данців, такі 3D-принтери будуть занурюватися на дно за морським піском і зводити хвилерізи та пірси з матеріалу на його основі.

3D-принтери будуть літати, плавати та ходити

Фантастика? Поки що так. Але не варто забувати, що в цьому світі можливо все і подібні пристрої скоро з'являться не тільки у вигляді футуристичних моделей, але й у вигляді працюючих помічників людини.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки