Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Канадський стартап розробив спосіб заробляти на утилізації викидів вуглекислого газу

Канадський стартап розробив спосіб заробляти на утилізації викидів вуглекислого газу

Боротьба з проблемами зміни клімату вимагає термінових заходів зі скорочення кількості вуглекислого газу. Це складне завдання, яке не має миттєвого вирішення, тому методи, засновані на отриманні двоокису вуглецю з атмосфери, привертають підвищену увагу вчених.

Якщо їх поєднати з комерційними продуктами та отриманням прибутку, то з'явиться позитивний економічний стимул для бізнесу. В результаті ефективність цих заходів буде набагато вище в порівнянні з негативними стимулами, такими, як вуглецевий податок.

Канадський стартап CleanO2 створювався за цим принципом. Компанія побудувала та випустила пристрій CARBiNX, який вловлює вуглекислий газ з викидів промислових підприємств або інших об'єктів, де відбувається згоряння вуглеводнів та утворюється CO2, наприклад — в котельнях.

CARBiNX

CARBiNX

Вуглекислий газ, який вловлює пристрій, переробляється в карбонат калію, згодом використовується для випуску мила, пральних порошків та іншої продукції для косметичної промисловості та сільського господарства. Одним з клієнтів CleanO2 є відома компанія LUSH Cosmetics, яка використовує карбонат калію у своєму виробництві.

Габарити CARBiNX можна порівняти з розміром двох побутових холодильників. Машина вловлює вуглекислий на газ, використовуючи гідроксиди для його поглинання. В результаті реакції виходить вода та карбонат калію. Прибуток від його реалізації розподіляється між CleanO2 та власником пристрою. За оцінкою компанії, придбання CARBiNX окупається за 4-5 років. Додатковою перевагою є виділення тепла в процесі хімічної реакції. Його можна використовувати в цілях зменшення енерговитрат, наприклад, залучити в систему опалення та гарячого водопостачання будинків.

Зараз в канадських провінціях Альберта та Британська Колумбія працюють 14 пристроїв CARBiNX, які можуть поглинати до 6 тонн вуглекислого газу на рік. Компанія має намір встановити ще 40 пристроїв до кінця поточного року, а через рік досягти показника в 1000 одиниць.

 

 

Ці зусилля поки не здатні розв'язувати проблему викидів CO2, вони залишаються лише невеликим кроком по великому шляху. Однак згодом, ефект від них підсумується та буде більш відчутним.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки