Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Створено біореактор, який поглинає вуглекислий газ в 400 разів ефективніше дерев

Створено біореактор, який поглинає вуглекислий газ в 400 разів ефективніше дерев

Вчені продовжують пошук розв'язання проблем, пов'язаних з глобальним потеплінням та зміною клімату. Фахівці американської компанії Hypergiant Industries запропонували інноваційне рішення та створили пристрій, який поглинає вуглекислий газ в 400 разів ефективніше дерев.

В ході досліджень, вчені звернули увагу на здатність деяких водоростей поглинати в великих кількостях CO2 та виробляти з нього екологічно чисте біопаливо. В результаті було створено компактний пристрій, здатний «переварити» стільки ж вуглекислого газу з атмосфери, що й масив дерев на площі 300 м2.

Пристрій одержав назву Eos Bioreactor, зовні він нагадує гігантський Xbox розміром 0,9 Х 0,9 Х 2,1 м. Реактор призначений для роботи в міських умовах — його завдання вловлювати та переробляти вуглекислий газ з атмосфери.

У реакторі використовуються водорості Chlorella vulgaris, які здатні поглинати набагато більше CO2, ніж інші рослини. Водорості знаходяться в системі трубок та резервуарі для води всередині пристрою, в який закачується повітря та використовується штучне світло. Завдяки впровадженню штучного інтелекту, здійснюється постійний моніторинг, управління потоком повітря, температури, рівнем pH та біощільності.

Створено біореактор, який поглинає вуглекислий газ в 400 разів ефективніше дерев

Водорості Chlorella vulgaris - це одноклітинні організми, здатні швидко розмножуватися завдяки поглинанню сонячного світла та вуглекислого газу. Водорості можуть бути вирощені майже в будь-яких умовах та вимагають дуже мало поживних речовин для їх життєдіяльності. Вони багаті білками, ліпідами та крохмалем, що робить їх придатними для застосування в різних сферах, в тому числі в якості їжі.

Водорості в біореакторі споживають вуглекислий газ. По мірі того, як водорості знищують CO2, реактор виробляє біомасу. Ця біомаса збирається, обробляється та може бути використана для отримання палива, масел, багатих поживними речовинами продуктів харчування з високим вмістом білка, добрив, пластмас, косметики та багато чого іншого.

Інформація про ціну та початок продажів нових біореакторів з'явиться тільки у 2020 році.

Створено біореактор, який поглинає вуглекислий газ в 400 разів ефективніше дерев

Нагадаємо, що зовсім недавно, вчені з університету Райса в Х'юстоні, США, розробили порівняно простий та дешевий спосіб перетворення вуглекислого газу в новий вид палива.

За матеріалами: Hypergiant Industries

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки