Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Японці створили електричний роботрактор майбутнього

Японці створили електричний роботрактор майбутнього

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Японська компанія Kubota, що займається виробництвом важкої техніки, представила прототип безпілотного сільськогосподарського трактора майбутнього. Згідно з повідомленням компанії, нова машина, яка покликана полегшити працю фермерів, отримала назву X Tractor.

На виставці в Кіото Kubota представила X Tractor, розроблений в рамках програми підтримки фермерів по автоматизації сільськогосподарської техніки Agrirobo. Ця програма передбачає поступову заміну людей, що йдуть на пенсію, зайнятих в сільському господарстві, роботами 20 різних типів.

Трактор працює на електриці, живиться від літій-іонних батарей та сонячних панелей.

За допомогою систем GPS, бортових сенсорів, кількох камер та штучного інтелекту, що відповідає за навігацію, трактор може автономно рухатися як по звичайних полях, так і рисових. Комп'ютер стежить за станом погоди та зростанням зернових культур, аналізує різні фактори та сам вирішує, коли пора виїжджати та починати сіяти, обробляти ґрунт або збирати врожай.

Замість коліс у трактора чотири гусеничних мотор-колеса — це оптимальна схема для підтримки зчеплення на ґрунтах різних типів, включаючи водянисті рисові поля. У кожної гусениці окремий двигун, так що вони можуть обертатися кожна зі своєю швидкістю. Така конструкція дозволяє здійснювати розвороти практично на місці.

До того ж, є можливість змінювати кліренс — висоту корпусу трактора стосовно землі. Якщо потрібна підвищена стабільність, корпус можна опустити, а коли треба проїхати по полю з високою травою — підняти. Інші подробиці про нову машину не розкриваються. Kubota також не стала уточнювати, коли саме планує почати продажі X Tractor.

В рамках урядової програми Kubota зайнялася розробкою не тільки роботизованого трактора, а й легкого екзоскелета, який полегшить фермерам збирання врожаю і перенесення контейнерів з фруктами та овочами. В урядовій програмі також беруть участь японські компанії Iseki, Yanmar та Hitachi.

За матеріалами: New Atlas

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів

 

Новини партнерів

 

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...