Якщо ви захочете вирощувати овочі у себе вдома, це зовсім не означає, що вам доведеться подовгу копатися в землі. Біотехнологічний стартап BACE з Мельбурна представив міні домашній город Rotofarm, який легко позбавить вас від такої необхідності.
На створення Rotofarm розробників наштовхнули дослідження NASA. Домашня міні-ферма складається з великої лампи, навколо якої по периметру кріпиться овочева розсада. При включенні Rotofarm починає повільно обертатися навколо центральної світлодіодної лампи зі спеціальним спектром, роблячи повний оборот кожні 46 хвилин. Обертання усуває силу тяжіння, що обмежує ріст рослин.
У Rotofarm використовується гідропоніка - метод вирощування рослин без ґрунту. А у простір між стінками подається вода разом з добривами. Розсада розміщується в спеціально розроблених капсулах Bace Seed Pods з біорозкладних кокосових волокон які не мають пластикових вкладок. Кокосове волокно забезпечує ідеальний баланс аерації та вологи, необхідний для здорових культур.
У комплекті з пристроєм поставляється готовий набір овочів, включаючи салат, капусту, цибулю-порей, м'яту, зелену цибулю, їстівні квіти та навіть коноплю. Користувачі можуть відстежувати процес зростання своїх посадок через додаток для смартфона. Зокрема, вони мають можливість встановлювати час сходу та заходу сонця, контролювати рівень води та поживних речовин, а також замовляти онлайн нову розсаду.
Також BACE пропонує оформити щомісячну передплату на коробочки з насінням та поживним концентратом. Якщо буде турбувати світло від ферми, в комплекті є додатковий акриловий світлофільтр, що знижує яскравість випромінювання лампи. Rotofarm споживає на 95% менше води, ніж необхідно в умовах звичайного городу, і вимагає всього лише 5 хвилин в тиждень на догляд за саджанцями.
Проєкт Rotofarm вже успішно профінансований на Indiegogo, де до закінчення кампанії залишилося 20 днів. Стати володарем домашнього городу можна зробивши передоплату у $492. Початок постачання домашніх міні-ферм заплановано на жовтень цього року.
Нагадаємо, що зовсім недавно стартап Babylon з Шарлоттсвілля, що у штаті Вірджинія, налагодив виробництво мікроферм для вирощування харчових продуктів. Таке собі «дрібне фермерське господарство, яке можна організувати в місті або передмісті менш ніж на 2-ух гектарах землі».
За матеріалами: BACE