Техніка: від побутової до космічної

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Центр Фаб'єна Кусто представив проєкт Міжнародної підводної станції PROTEUS™

Центр Фаб'єна Кусто представив проєкт Міжнародної підводної станції PROTEUS™

Океанографічний навчальний центр Фаб'єна Кусто (Fabien Cousteau Ocean Learning Center, FCOLC) представив проєкт найбільшої у світі міжнародної підводної дослідницької лабораторії PROTEUS™. Станцію планують побудувати недалеко від острова Кюрасао на півдні Карибського моря протягом трьох років.

Фаб'єн Кусто був народжений, щоб стати акванавтом. Онук прославленого дослідника Жака-Іва Кусто навчився підводному плаванню у віці чотирьох років і ріс з дідом в дослідницьких експедиціях. Жак-Ів Кусто став піонером акванавтики у 1960-х роках, і сьогодні Фаб'єн планує продовжити цю спадщину, побудувавши PROTEUS™, підводну дослідницьку станцію, яка стане найбільшою у світі.

Центр Фаб'єна Кусто представив проєкт Міжнародної підводної станції PROTEUS™

Міжнародна підводна станція PROTEUS™ задумана як підводна версія Міжнародної космічної станції - це буде платформа для глобального співробітництва провідних світових дослідників, вчених, урядових установ та підприємців з усього світу. Підводна дослідницька станція буде центром наукових океанічних досліджень, надаючи вченим можливість працювати під водою протягом тривалого часу, виконуючи різні дослідницькі місії.

«Дослідження океану в 1000 разів важливіше, ніж дослідження космосу, для нашого виживання та майбутнього. Океан - наша система життєзабезпечення і причина, по якій ми в першу чергу існуємо», стверджує Кусто.

На будівництво станції має піти не більше трьох років. Вона буде знаходитися на глибині близько 20 метрів в морській зоні біля острова Кюрасао в Карибському морі. Станція буде модульною, її площа складе близько 1200 квадратних метрів. Передбачається, що це буде одночасно і лабораторія, і будинок для вчених, які займаються дослідженням океану та проблемами клімату. Станція зможе вмістити одночасно до дванадцяти осіб.

Центр Фаб'єна Кусто представив проєкт Міжнародної підводної станції PROTEUS™

PROTEUS™ проєктується спільно з промисловим дизайнером Івом Бехаром з Fuseproject. Автори хотіли створити незвичний і футуристичний дизайн, який зображав би океан та підводне життя. За їх словами, при розробці станції вони надихалися зовнішнім виглядом коралових поліпів, а працювати вона буде на вітряній та сонячній енергії, а також на перетворенні теплової енергії океану.

Двоповерхова будівля стоятиме на палях, а в капсулах, що виступають вперед, розмістяться лабораторії, житлові приміщення, медичні відсіки та басейн, через який дайвери зможуть виходити в океан. На станції також будуть перші підводні теплиці для вирощування харчових продуктів. Особливу увагу в проєкті приділили зонам відпочинку та вікнам, які мають впускати в приміщення якнайбільше світла.

«Останнім часом ми працювали над розробкою безлічі невеликих житлових приміщень та роботизованих меблів для крихітних квартир. Тому, я думаю, що ми добре розуміємо, як спроєктувати компактний, але комфортний простір. Проте підводне середовище зовсім інша річ», каже Бехар.

Підводні станції дозволяють вченим занурюватися в океан у будь-який час доби, не вимагаючи багато часу на декомпресію. Як і астронавти в космосі, дослідники можуть залишатися під водою протягом декількох днів або тижнів. Сьогодні існує лише одна станція такого типу - «Водолій», яка розташована біля архіпелагу Флорида-Кіс на південному сході США. Решта, наприклад експериментальні SEALAB I, II та III, створені NASA, були побудовані для поодиноких місій.

Поки PROTEUS™ знаходиться на стадії розробки та пошуку інвестицій. Але творці проєкту впевнені, що подібні об'єкти, розташовані в різних океанах планети, зможуть попереджати про цунамі та урагани. Вони також могли б стати платформами для досліджень в області енергетики та робототехніки, а також для створення біофармацевтичних препаратів на отриманих з океанів компонентах.

За матеріалами: FCOLC

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...