Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Прототип SN8 ракети Starship стартує з космодрому в Бока-Чіка, штат Техас.

Компанія SpaceX Ілона Маска купила дві нафтових вишки, розташованих в порту Браунсвіль біля узбережжя Техасу, неподалік від космодрому в Бока-Чіка. Вишки будуть переобладнані в плавучі пускові платформи для запусків з води кораблів Starship. Напевно, саме тому вони тут же були перейменовані в Деймос та Фобос, в честь двох супутників Марса.


Перша позаземна колонія може бути побудована на орбіті Церери у найближчі 30 років

Людство вже зовсім близько підійшло до того моменту, коли зможе покинути свою земну колиску і почати експансію в космосі. І це цілком можливо при сучасному рівні розвитку науки та техніки. А перша повноцінна позаземна колонія може з'явитися протягом найближчих трьох десятиліть, причому не на Місяці або Марсі, а біля карликової планети Церери, розташованої в поясі астероїдів.


У супутникового інтернету Starlink з'явилися перші європейські користувачі

Перші користувачі супутникового інтернету Ілона Маска Starlink в Великобританії отримали комплекти для підключення. Крім того, SpaceX почала активну перебудову супутникового угруповання з метою якнайшвидшого початку надання послуг ще в 13 країнах.


Американські військові розкажуть все, що вони знають про НЛО

У 2021 році американським військовим доведеться зібрати воєдино всі свої знання про непізнані літаючі об'єкти та надати їх у вигляді публічного звіту. Як не дивно, таке розпорядження є частиною бюджетного плану щодо пом'якшення наслідків епідемії коронавірусу.


Астрономи опублікували найдетальніше фото сонячної плями

Астрономи опублікували найчіткіше на сьогодні зображення сонячної плями, отримане наземним сонячним телескопом. Фотографія з'явилася на сайті Національної сонячної обсерваторії США. Це лише крихітна частина зірки, але в цій «плямочці» може поміститися вся наша Земля.


Компанія Aevum представила космічний дрон для виведення супутників на орбіту

Американська компанія Aevum представила безпілотний літальний комплекс Ravn X, здатний запускати невеликі супутники на навколоземну орбіту кожні три години. Перший політ космічного дрона в компанії планують здійснити вже у 2021 році.


У мережу злили результати тестів супутникового інтернету Starlink від SpaceX Ілона Маска

Менш ніж два місяці тому компанія SpaceX Ілона Маска запустила бета-тестування проєкту Starlink - супутникової системи для забезпечення жителів Землі глобальним доступом в інтернет. Два дні тому на ресурсі Reddit з'явилися перші виміри якості зв'язку нового супутникового інтернету.


Екіпаж Crew Dragon компанії SpaceX повертається на Землю. Пряма трансляція

Капсула Crew Dragon місії Demo-2 відстикується від МКС вночі 2 серпня та поверне на Землю астронавтів Дугласа Херлі та Роберта Бенкена. Як раніше заявив глава компанії SpaceX Ілон Маск, вони визнають політ успішним тільки у разі, якщо астронавти безпечно повернуться додому.


«НЛО на паличці» - в мережу злили фото персональних терміналів супутникового інтернету Starlink

Шанувальник SpaceX зі штату Вісконсин сфотографував у путівця обладнання, яке за всіма ознаками, в тому числі етикетками на ньому, є прототипом персональних терміналів системи супутникового інтернету Starlink. Компанія досі не демонструвала термінали та поки ніяк не прокоментувала появу фотографій. Виглядають термінали саме так, як і описував їх близько року тому Ілон Маск - «НЛО на паличці».


По сусідству з нашою галактикою спалахнув об'єкт з яскравістю більше мільйона Сонць

Нове ультраяскраве джерело рентгенівського випромінювання прокинулось після 26-річного сну між двома сусідніми від нас галактиками - Великою та Малою Магеллановими хмарами. Це другий найближчий від нас подібний об'єкт з яскравістю понад мільйон Сонць.


Останні публікації

Підпишись на новинки