Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

NASA опублікувало унікальний рентгенівський знімок нашого Всесвіту

NASA опублікувало унікальний рентгенівський знімок нашого Всесвіту

Унікальний за своєю красою та незвичайністю, рентгенівський знімок нашого Всесвіту був зроблений з борту МКС за допомогою приладу NASA NICER (Neutron star Interior Composition Explorer), призначеного для вивчення процесів усередині нейтронних зірок.

На створення знімка пішло майже два роки. NICER - справжня робоча конячка МКС у формі куба та розміром із пральну машинку. Його основна функція - «уловлювати» фотони в восьми певних точках небесної сфери, коли станція знаходиться в тіні Землі. NICER включається кожні 90 хвилин.

NASA опублікувало унікальний рентгенівський знімок нашого Всесвіту

Натисніть для збільшення

Кожна, з вигнутих ліній на знімку — це траєкторія, по якій прилад перемикає свою увагу від одного джерела рентгенівського випромінювання до іншого. Маленькі «плямки» та лінії меншого розміру — це частинки, що володіють високою енергією та опинилися в «пастці» датчика.

Особливий інтерес представляють великі «іскри». Їх яскравість — результат тривалого спостереження NICER за ділянкою неба, де знаходяться потужні джерела рентгенівського випромінювання.

У Всесвіті величезна кількість «мертвих Сонць» - нейтронних зірок, які відрізняються крихітними розмірами та жахливою щільністю. Тільки уявіть, що маса нейтронної зірки діаметром 20 км може в 1,5 раза перевищувати масу Сонця.

Учені поки не можуть визначити їх точні розміри. Деякі з них — пульсари — дуже швидко обертаються, випускаючи рентгенівські промені подібно маяках. Якщо вдасться виміряти період обертання такого пульсара, то стануть відомі і його точні координати.

NASA розробило оновлення для NICER під назвою Station Explorer for X-ray Timing and Navigation Technology (SEXTANT), яке допоможе в проведенні нових експериментів. Завдяки йому, дослідження космосу отримають новий потужний імпульс.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки