Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Європа створює свою орбітальну лабораторію Space Rider

Європа створює свою орбітальну лабораторію Space Rider

У Європейському космічному агентстві (ESA) розробляють перший космічний транспорт Європи багаторазового використання та у 2022 році планують відправити в дебютну місію. Безпілотний космоплан багаторазового використання Space Rider, буде використовуватися на низькій орбіті в навколоземному просторі як наукова лабораторія.

Space Rider - це фактично сучасний гібрид апарату Intermediate eXperimental Vehicle, який успішно був перевірений у 2015 році, та верхній ступені ракети Vega-C - AVUM+. Останню доповнять комплектом Life Extension: він буде службовим модулем, який оснастять блоком живлення 600 Вт, апаратурою орієнтації, висотного контролю та відомостей з орбіти.

До Intermediate eXperimental Vehicle додали багатоцільовий вантажний відсік на 1200 літрів для матеріалів з наукових експериментів та досліджень, комп'ютерного обладнання, систем контролю температури та іншого. Бортову систему оснастять складною авіонікою для маневрування в космосі та м'якої посадки.

Space Rider обладнають посадковим механізмом. Космоплан отримає модернізований дизайн, що дозволяє використовувати його ще п'ять разів після дебютного польоту. Він зможе доставляти до 800 кг корисного вантажу назад на Землю. Місії розраховані на два місяці або довше.

Щоб мінімізувати витрати, частково були використані готові компоненти, а дорогі вузли будуть використовуватися повторно. ESA стверджує, що після кожної місії апарат потребуватиме лише мінімального ремонту, і це зробить його конкурентоспроможним на ринку.

Поки що ESA готується провести кінцевий аналіз конструкції. Перший політ планується здійснити з космодрому Куру в Південній Америці за допомогою ракети Vega-C.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки