Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

NASA готується блокувати світло зірок за допомогою «Зоряної тіні»

NASA готується блокувати світло зірок за допомогою «Зоряної тіні»

До середини 2020-х в NASA збираються реалізувати два незалежних проекти, кожен з яких присвячений концепції мінімізації шкідливого випромінювання світла зірок для телескопів. Ідея в тому, що коли вдивляєшся в конкретну точку в просторі, весь інший світ від інших об'єктів поблизу поля зору лише заважає. Потрібно відсікти, заблокувати його — для цього і створюється інструмент під назвою «Зоряна тінь».

Замовниками проекту виступили шукачі екзопланет, які сьогодні виявляють їх за зміною яскравості далеких зірок, коли на їхньому тлі пролітає планета. Але об'єктом уваги є якраз самі екзопланети, тому після виявлення об'єкта, світло зірок стає на заваді. Завдання нового інструменту в тому, щоб перекрити основний потік світла для зовнішнього спостерігача, залишивши можливість вивчати екзопланети по краю утвореної тіні.

«Зоряна тінь» (Starshade) складається з космічного телескопа та тіньового щита, який після розкриття розташовується в космосі на відстані в 40 000 км один від одного. І в такому положенні повинні синхронно летіти з похибкою не більше 2 мм, будучі орієнтовані вздовж однієї осі. Вісь виставляється на черговий об'єкт вивчення і через невеликі проміжки в зубчастому периметрі щита оператор телескопа повинен побачити та вивчити рух нових планет.

Альтернативою стане інструмент «WFIRST» (Широкий інфрачервоний оглядовий телескоп, з основним дзеркалом діаметром 2,4). Тут світло зірки буде знівельовано використанням коронографа. Обидва проекти розвиваються паралельно, але ідея передбачає можливість їх спільного використання після тестування в реальних умовах.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки