Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

«У космосі ми будемо виробляти в мільярд разів більше, ніж на Землі»

«У космосі ми будемо виробляти в мільярд разів більше, ніж на Землі»

Ресурси Землі підійдуть до кінця — це «арифметика», наполягає Джефф Безос. Він та інші оптимісти вважають, що більшість технологій для видобутку копалин та організації важкої промисловості на орбіті вже створені. Запустити на їх основі робоче підприємство — завдання найближчого майбутнього.

Про майбутнє видобутку корисних копалин на астероїдах та евакуації важкої промисловості за межі Землі, де вона більше не буде викидати СО2 в атмосферу, міркує в матеріалі Discover Magazine один із найзатятіших апологетів ідеї — професор Університету Центральної Флориди Філ Мецгер, творець двигуна для «вічного» дослідження космосу.

Мецгер — представник академічного середовища, але його ідеї поділяють і мільярдери, включаючи найбагатшого жителя планети — Джеффа Безоса. Представляючи місячний модуль компанії Blue Origin, він оголосив, що людству пора переселятися в космос. Ресурси на Землі підійдуть до кінця, попередив засновник Amazon: «Це арифметика. Це неминуче».

Пізніше Ілон Маск розкритикував саму амбітну частину плану Безоса з освоєння Сонячної системи. Однак, як підкреслює Discover Magazine, видобуток копалин та виробництво в космосі — набагато більш реальне завдання.

Велика частина технологій для цього, хоча і знаходиться в зародковому стані, але вже випробувана. Так, у 2014 році, стартап Made In Space вперше застосував 3D-принтер в умовах нульової гравітації — на МКС. Нещодавно компанія отримала від NASA грант на розробку аналогічної технології друку з космічних конструкційних матеріалів — титану та алюмінію. Схожі технології повинні застосовуватися і для будівництва житла на Марсі. А в минулому році Японія вперше висадила роботів-розвідників на астероїд — правда, не для видобутку матеріалів, а для дослідження небесного тіла.

Фахівців вже готують

Про зсув свідомості розповів один з професорів Колорадської гірської школи США Анхель Аббуд-Мадрид. У перший раз, згадує він, ідею видобутку копалин в космосі обговорювали на круглому столі у 1999 році. Ніякого економічного сенсу в цьому немає, тоді вирішили учасники. Але в останні роки, коли багаторазові ракети різко скорочують вартість виведення вантажу на орбіту, ситуація змінюється. Ідеї та стартапи з'являються в багатьох країнах, включаючи Україну і навіть карликову державу Люксембург. А в минулому році Колорадська гірська школа, перша в США, розпочала набір профільних фахівців — космічних шахтарів майбутнього.

У космосі ми будемо виробляти в мільярд разів більше, ніж на Землі

За оцінкою професора Мецгера, коли цивілізація вийде за межі Землі, в Сонячній системі буде налагоджено виробництво, масштаби та спеціалізацію якого, уявити поки неможливо — воно в мільярд разів перевищить можливості промисловості на нашій планеті. Але ключове питання — швидкість: «Чи стане виробництво речей за межами Землі економічно вигідним досить швидко для того, щоб ми могли перенести фабрики з планети та запобігти збитку навколишньому середовищу?». Крім того, якщо ресурси на Землі скінчаться швидше, ми залишимося навіки прикутими до поверхні.

Втім, треба зазначити, що позицію Мецгера розділяє далеко не вся наукова спільнота. У травні група вчених закликала оголосити понад 85% Сонячної системи космічним заповідником та заборонити економічну активність на цій території.

Ми вже розповідали про розквіт орбітальних проектів, включно з виробничими, до 2030 року. МКС до цього часу відпрацює свій ресурс, і навколоземна орбіта буде віддана приватним компаніям.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки