Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Телескоп TESS відкрив нову Суперземлю — на ній може існувати життя

Телескоп TESS відкрив нову Суперземлю — на ній може існувати життя

Космічний телескоп TESS дослідницької програми NASA, який зовсім недавно закінчив огляд Південного неба та перемикнувся на Північне, виявив нову Суперземлю, яка потенційна придатна для життя і розташована близько до нашої Сонячної системи. Космічне тіло отримало назву GJ 357 d та розташована воно всього в 31-му світловому року від Землі.

Суперземлі — це планети в кілька разів більші за Землю, але менше, ніж крижані гіганти, такі як Уран або Нептун. Астрономи вважають, що на них, з великою ймовірністю, може існувати життя — в разі, якщо вони мають атмосферу та не дуже сильно розігріті своєю зіркою.

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Планета GJ 357 d має масу, яка, принаймні, в шість разів перевищує земну, крім того, вона у два-три рази більше нашої планети. Її точні розміри та склад поки невідомі. Планета обертається навколо своєї зірки в так званій «зоні життя» — при цьому GJ 357 d знаходиться в п'ять разів ближче до неї, ніж Земля до Сонця. Дослідники відзначають, що зірка тьмяна, тому GJ 357 d отримує набагато менше енергії, ніж Земля.

У своїй системі GJ 357 d не самотня, у неї є дві планети-близнючки. Одна з них - GJ 357 b, яка на 22% більша за Землю та обертається на орбіті в 11 разів ближче до зірки, ніж Меркурій до Сонця. Таке розташування перетворює планету в випалений світ з температурою приблизно 254 градуси за Цельсієм. Друга планета-близнюк GJ 357 с обертається у два рази далі та має температуру на поверхні близько 127 градусів за Цельсієм.

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Ілюстрація NASA's Goddard Space Flight Center / Chris Smith

Вчені підкреслюють, що виявлена Суперземля особлива тим, що вона знаходиться досить близько до нашої планети та ній може існувати життя. Це не найближча планета, виявлена за останні роки — ще одна обертається навколо Зірки Барнарда і знаходиться всього в 6 світлових роках від Землі. Але планета являє собою холодний, пустельний світ, який не має сили обігріти її дуже тьмяна зірка.

Астрономи продовжать спостереження за GJ 357 d, щоб встановити, чи є у неї атмосфера і чи придатна вона для життя.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки