Засновник компанії SpaceX та Tesla Ілон Маск закликав завдати «ядерний удар» по Марсу. Якщо робити це досить інтенсивно, то, по можна розтопити воду на полюсах і викинути в атмосферу досить вуглекислого газу для появи парникового ефекту. При цьому він додав, що збирається навіть випустити футболки з таким слоганом.
Ілон Маск продовжує окреслювати деталі плану з переселення людства на Марс: недавно він назвав ціну першого марсіанського міста, а тепер підтвердив свій намір тераформувати Червону планету за допомогою масованого ядерного бомбардування. Як часто буває, обговорення почалося з твіту в ніч на суботу.
Маск зазначив, що атомне бомбардування нібито може зробити Червону планету придатною для життя, випустивши вуглекислий газ в атмосферу. Відповідну теорію підприємець висуває з 2015 року. Він переконаний, що скидання термоядерних бомб може розтопити лід на полюсах Марса, а завдяки вибухам та вивільненому вуглекислому газу, може утворитися парниковий ефект на планеті.
В ході обговорення в треді, присмаченому купою мемів, Ілон додав: «Це [бомбардування] не вирішить всіх проблем, але це крок у правильному напрямку... Якщо воно буде досить інтенсивним, тераформувати Марс можна менше ніж за століття». Глава SpaceX не уточнив, скільки бомб або кораблів Starship з ядерними боєголовками знадобиться, щоб досягти цього.
Однак, більшість вчених не поділяють ентузіазму засновника SpaceX: згідно з дослідженнями NASA, скидання ядерних бомб на Марс може призвести до виділення деякої кількості вуглекислого газу. Але щоб зробити клімат на Червоній планеті хоч скільки-небудь наближеним до Землі, цього буде недостатньо. Вчені не виключають, що для колонізації Марса будуть потрібні сотні або тисячі років. Але є й такі, хто переконаний — такого не станеться ніколи.
Нагадаємо, що в липні 2019 року прототип корабля SpaceX для експедиції на Марс згорів на стартовому майданчику в Техасі. Тест космічного корабля, на якому планувалося долетіти до Червоної планети, тривав близько чотирьох хвилин. Але, попри невдалий запуск, Ілон Маск переконаний, що прототипи космічного корабля Starship піднімуться в повітря вже через 2-3 місяці.