Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Ілон Маск: «терраформувати Марс можна менше ніж за століття»

Ілон Маск: «Тераформувати Марс можна менше ніж за століття»

Засновник компанії SpaceX та Tesla Ілон Маск закликав завдати «ядерний удар» по Марсу. Якщо робити це досить інтенсивно, то, по можна розтопити воду на полюсах і викинути в атмосферу досить вуглекислого газу для появи парникового ефекту. При цьому він додав, що збирається навіть випустити футболки з таким слоганом.

Ілон Маск продовжує окреслювати деталі плану з переселення людства на Марс: недавно він назвав ціну першого марсіанського міста, а тепер підтвердив свій намір тераформувати Червону планету за допомогою масованого ядерного бомбардування. Як часто буває, обговорення почалося з твіту в ніч на суботу.

Маск зазначив, що атомне бомбардування нібито може зробити Червону планету придатною для життя, випустивши вуглекислий газ в атмосферу. Відповідну теорію підприємець висуває з 2015 року. Він переконаний, що скидання термоядерних бомб може розтопити лід на полюсах Марса, а завдяки вибухам та вивільненому вуглекислому газу, може утворитися парниковий ефект на планеті.

В ході обговорення в треді, присмаченому купою мемів, Ілон додав: «Це [бомбардування] не вирішить всіх проблем, але це крок у правильному напрямку... Якщо воно буде досить інтенсивним, тераформувати Марс можна менше ніж за століття». Глава SpaceX не уточнив, скільки бомб або кораблів Starship з ядерними боєголовками знадобиться, щоб досягти цього.

Однак, більшість вчених не поділяють ентузіазму засновника SpaceX: згідно з дослідженнями NASA, скидання ядерних бомб на Марс може призвести до виділення деякої кількості вуглекислого газу. Але щоб зробити клімат на Червоній планеті хоч скільки-небудь наближеним до Землі, цього буде недостатньо. Вчені не виключають, що для колонізації Марса будуть потрібні сотні або тисячі років. Але є й такі, хто переконаний — такого не станеться ніколи.

Нагадаємо, що в липні 2019 року прототип корабля SpaceX для експедиції на Марс згорів на стартовому майданчику в Техасі. Тест космічного корабля, на якому планувалося долетіти до Червоної планети, тривав близько чотирьох хвилин. Але, попри невдалий запуск, Ілон Маск переконаний, що прототипи космічного корабля Starship піднімуться в повітря вже через 2-3 місяці.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки