Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Як виглядає наша Земля для інопланетян з далекого космосу

Як виглядає наша Земля для інопланетян з далекого космосу

Ми звикли бачити фото нашої планету з близького космосу, де вона майже завжди нагадує блакитну кулю, а при видаленні — маленьку блакитну точку. А якщо спробувати поглянути на Землю з іншої галактики та зрозуміти — як нас бачать мешканці інших планет?

Вчені з Корнельського університету спробували змоделювати, як буде виглядати наша планета для астронома далекої цивілізації.

Річ у тому, що Земля для спостерігача з іншої галактики — типова екзопланета, яку тамтешні вчені, як і наші, будуть шукати за непрямими ознаками. Значить, якщо ми зрозуміємо, як наш світ виглядає при погляді з іншого боку, то покращимо свої навички у пошуку екзопланет. Та й просто цікаво — якщо інопланетяни теж використовують видиму частину спектра, який вони бачать нашу Землю?

Для такого моделювання вчені взяли близько 10 000 знімків нашої планети з космічного апарату Cornell, розміщеного між Землею та Сонцем. Знімання велося на різних довжинах світлових хвиль, які потім спростили до точок, а з точок склали графіки зміни світності планети протягом двох років. Це приблизно зображає те, що бачить спостерігач здалеку — як змінюється світність космічного тіла в залежності від руху щодо своєї зірки, від погоди на поверхні, від зміни доби та т.п.

Криві зміни блиску наклали на реальні дані про погоду та географічні карти, після чого дали команду комп'ютеру відшукати закономірності. Результат представлений на зображенні — темні лінії приблизно зображають кордону континентів, видно співвідношення суші та води на планеті. І нехай дані не дуже точні, це все одно прогрес у вивченні екзопланет, можливість поглянути на далекі світи новим способом.

Так виглядає наша Земля для інопланетян з далекого космосу

Так виглядає наша Земля для інопланетян з далекого космосу

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки