Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Ілон Маск: наступне покоління Starship буде 18 метрів в діаметрі

Ілон Маск: наступне покоління Starship буде 18 метрів в діаметрі

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Перший прототип Starship тільки злетів на 150 метрів, а глава SpaceX вже мріє про багаторазовий корабель-монстр майбутнього — у вісім разів більше Starhopper.

Для компанії SpaceX Ілона Маска політ на Марс — найамбітніший із заявлених проектів, а в NASA його називають одним з найскладніших в історії інженерії. Головна ланка — космічний корабель багаторазового використання Starship, який доставить на Червону планету вантажі та перших колоністів.

Відповідно до плану, представленим ще у 2018 році, Starship - корабель діаметром 9 м та висотою 118 м. Спочатку Маск хотів робити його з вуглеволокна, але потім вирішив заощадити, так що корабель буде сталевим. Зараз SpaceX випробовує скромний прототип Starhopper - відрізок труби з одним «марсіанським» двигуном Raptor.

На цьому тижні Starhopper «стрибнув» на 150 м вгору та приземлився — а після вдалого випробування Ілон Маск поділився новими планами.

Хоча перший Starship ще не створений, Ілон вже роздумує про гігантський кораблі наступного покоління — діаметром в 30 метрів. Якщо в тій же пропорції зросте й висота, ракета буде здійматися майже на 240 метрів вгору. Для порівняння: найпотужніша та найбільша ракета SpaceX Falcon Heavy в висоту лише 70 метрів, а Saturn 5, яка доставила космонавтів на Місяць - 111 метрів.

Ілон Маск: наступне покоління Starship буде 18 метрів в діаметрі

Один фут — 30,5 см.

Інших деталей поки немає, проте їх побільшає до кінця вересня. Макс повідомив, що проведе презентацію проекту Starship в його остаточному вигляді 28 вересня — в 11 річницю запуску першої ракети SpaceX Falcon 1. Гіпотетичний «Starship нового покоління» уможливить не тільки прискорене освоєння Марса, але й інші немислимі зараз космічні проекти.

Наприклад, кожен астроном мріяв би вивести на орбіту не скромний Хаббл, а телескоп з 17-метровим дзеркалом, який передасть на землю детальну картину Всесвіту без атмосферних спотворень. Космічний телескоп NASA наступного покоління - James Webb - в діаметрі 4,57 м. Гігантський корабель міг би вивести на орбіту відразу шість таких обсерваторій.

Також NASA та SpaceX об'єднує інтерес до освоєння Місяця — вони хочуть відправитися до супутника якомога швидше. Starship, як сподівається Маск, допоможе і в цьому.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

NASA вже відкрило МКС для туристів, але набагато більше значення матиме інше рішення, що залишилося в тіні: ослаблення обмежень для комерційних досліджень на орбіті. Ми розповімо про можливі сценарії ...

До середини 2020-х в NASA збираються реалізувати два незалежних проекти, кожен з яких присвячений концепції мінімізації шкідливого випромінювання світла зірок для телескопів. Ідея в тому, що коли вдив...