Перший космічний готель буде більше схожий на круїзний лайнер, ніж на станцію з науково-фантастичних фільмів. Побудоване за проектом німецького конструктора Вернера фон Брауна, колесо вмістить 400 постояльців, кінозали, бари та конференц-зали.
Стартап Gateway Foundation запозичив ідею у Вернера фон Брауна, конструктора ракетно-космічної техніки, який описав орбітальний готель-колесо ще в 1950-х роках. На честь нього й названий проект - Von Braun Space Station.
За задумом інженерів, в ньому буде все, щоб туристи відчували себе комфортно: штучна гравітація, автоматизовані кухні, бари та інтер'єри з природних матеріалів. А також незабутній вид на Землю.
«З часом, польоти в космос стануть ще одним варіантом для відпустки, як кругосвітня подорож або поїздка в Disney World. Мета Gateway Foundation - підготувати до 2025 року все необхідне до розміщення сотні туристів в тиждень. Хоча зараз вартість космічного туризму настільки висока, що це доступно тільки найбагатшим, і так буде тривати ще кілька років. Завдання стартапу — відкрити космічний туризм для кожного», вважає Тім Алаторре, старший архітектор проекту.
В основі готелю буде лежати та ж модульна технологія, що й у МКС, але є й відмінність — штучна гравітація. Таку концепцію запропонував у середині минулого століття фон Браун. Станція буде складатися з колеса діаметром 190 метрів, яке, обертаючись, створить силу тяжіння, яку можна порівняти з гравітацією на Місяці. На ободі цього колеса розмістяться 24 окремих відсіки — готельні номери.
Деякі модулі можна буде продавати як приватні резиденції, інші зможуть орендувати уряди країн для наукових цілей. Всього, за оцінками стартапу, на станції буде проживати близько 400 осіб.
Дизайнери хочуть уникнути футуристичного оформлення в дусі «Космічної одіссеї 2001 року» Кубрика та збираються використовувати матеріали, що нагадують природну деревину, тканини та камінь.
Після запуску першого орбітального готелю, Gateway Foundation має намір почати будівництво ще більшої станції, розрахованої на 1400 осіб. Це вже буде справжнє космічне місто або перевалковий пункт для тих, хто вирушає на Місяць чи Марс.
Нагадаємо, що в цьому році NASA офіційно відкриває МКС для туристів та бізнесменів. Організація офіційно оголосила про рішення не тільки допустити на Міжнародну космічну станцію широке коло осіб без спеціальної підготовки, а й дозволити їм реалізовувати там свої проекти. Причому, мова йде вже не про науку, а про комерцію та маркетинг.