Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

FAA розкрило справжні «марсіанські» плани Ілона Маска

FAA розкрило справжні «марсіанські» плани Ілона Маска

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) поділилося з виданням Business Insider звітом про повторний аналіз космодрому в Бока-Чіка. У документі є відомості про найближчі кроки Маска з випробувань прототипу марсіанської ракети Starship.

Кожен день, на космодромі в Техасі, співробітники SpaceX працюють над найамбітнішим проектом Ілона Маска — космічним кораблем Starship, призначеним для доставлення вантажів на орбіту та польотів на Місяць та Марс. Ця сталева двоступенева ракета багаторазового використання висотою близько 120 метрів повинна знизити вартість запусків в 100, а то й в 1000 разів. До рук журналістів потрапив звіт Федерального управління цивільної авіації США де описується найближче майбутнє «марсіанської програми» Ілона Маска.

Основна та менш цікава частина цього 23-сторінкового документа присвячена результатам оцінки полігону в Техасі для проведення випробувань прототипу космічного корабля Starship.

Річ у тім, що спочатку SpaceX мав намір побудувати біля села Бока-Чіка комерційний космодром, вклавши в нього $100 млн. Польоти, по дюжині на рік, повинні були початися з кінця 2017 року. До цього компанія повинна була врегулювати всі питання з FAA та іншими організаціями, що займаються питаннями охорони навколишнього середовища. Однак по ряду причин будівництво космодрому затягнулося.

Ракета Falcon Heavy у травні 2014 року на космодромі SpaceX в південному Техасі, недалеко від Бока-Чіка

Ракета Falcon Heavy у травні 2014 року на космодромі SpaceX в південному Техасі, недалеко від Бока-Чіка. FAA/SpaceX

У травні 2018, глава компанії Ілон Маск заявив, що SpaceX відмовляється від початкового плану і буде будувати та тестувати на цьому місці прототип марсіанської ракети. Змінився тип літального апарату, паливо — метан замість гасу, частота запусків та інші деталі. Це змусило FAA заново провести оцінку потенційної шкоди стартового майданчика для навколишнього середовища. Ніяких небезпек для природи або жителів Бока-Чика, що мешкають неподалік виявлено не було.

Однак крім оцінки самого космодрому, в документі викладено програму випробувань на найближчі два-три роки. Вона розбита на три етапи:

  • Фаза 1. Випробування наземних систем та заправки, випробування двигуна, кілька «стрибків» на кілька сантиметрів над поверхнею.
  • Фаза 2. Випробувальні польоти на висоту до 150 метрів, а потім й до 3 км. Будівництво «площадки другої фази» для Starship.
  • Фаза 3. Ряд польотів на 100 км, до неофіційного кордону космосу, відпрацювання розвороту, повторного входу в атмосферу та приземлення.
Будівельна схема «Фази 1» для Starship

Будівельна схема «Фази 1» для Starship. FAA/SpaceX

За словами представника SpaceX, компанія офіційно завершила першу фазу і зараз знаходиться в середині «Фази 2». В кінці серпня Starhopper успішно злетів на 150 м. Терміни початку третьої фази поки не ясні — все залежить від успішності найближчих випробувань, після чого FAA проведе чергову перевірку. Можливо, на цьому етапі, компанія перейде до випробування нового прототипу висотою 55 метрів - Starship Mark 1.

Макет «Фази 2» стартового майданчика Starship

Макет «Фази 2» стартового майданчика Starship. FAA/SpaceX

Нагадаємо, що в кінці минулого місяця Маск пообіцяв розповісти в усіх подробицях про хід програми Starship 28 вересня. А також поділився планами на будівництво ще більшого корабля діаметром 18 метрів — це майже у вісім разів більше, ніж Starship.

Порівняння ракетних систем SpaceX та NASA

Порівняння ракетних систем SpaceX та NASA. Один фут - 30,5 см. Yutong Yuan/Samantha Lee/Business Insider

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Величезний космічний корабель Starship, який будує Ілон Маск для польотів на Марс, буде здійснювати й польоти в межах Землі. Квиток на такий рейс буде дешевше, ніж політ бізнес-класом. Та й сам політ ...

Астрономи з NASA вивчили дно кратера Джезеро, в який повинен приземлитися дослідний ровер Mars 2020 року, і виявили в ньому гідратований кремнезем — мінерал, який добре зберігає біосигнатури. Іншими с...