Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

FAA розкрило справжні «марсіанські» плани Ілона Маска

FAA розкрило справжні «марсіанські» плани Ілона Маска

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) поділилося з виданням Business Insider звітом про повторний аналіз космодрому в Бока-Чіка. У документі є відомості про найближчі кроки Маска з випробувань прототипу марсіанської ракети Starship.

Кожен день, на космодромі в Техасі, співробітники SpaceX працюють над найамбітнішим проектом Ілона Маска — космічним кораблем Starship, призначеним для доставлення вантажів на орбіту та польотів на Місяць та Марс. Ця сталева двоступенева ракета багаторазового використання висотою близько 120 метрів повинна знизити вартість запусків в 100, а то й в 1000 разів. До рук журналістів потрапив звіт Федерального управління цивільної авіації США де описується найближче майбутнє «марсіанської програми» Ілона Маска.

Основна та менш цікава частина цього 23-сторінкового документа присвячена результатам оцінки полігону в Техасі для проведення випробувань прототипу космічного корабля Starship.

Річ у тім, що спочатку SpaceX мав намір побудувати біля села Бока-Чіка комерційний космодром, вклавши в нього $100 млн. Польоти, по дюжині на рік, повинні були початися з кінця 2017 року. До цього компанія повинна була врегулювати всі питання з FAA та іншими організаціями, що займаються питаннями охорони навколишнього середовища. Однак по ряду причин будівництво космодрому затягнулося.

Ракета Falcon Heavy у травні 2014 року на космодромі SpaceX в південному Техасі, недалеко від Бока-Чіка

Ракета Falcon Heavy у травні 2014 року на космодромі SpaceX в південному Техасі, недалеко від Бока-Чіка. FAA/SpaceX

У травні 2018, глава компанії Ілон Маск заявив, що SpaceX відмовляється від початкового плану і буде будувати та тестувати на цьому місці прототип марсіанської ракети. Змінився тип літального апарату, паливо — метан замість гасу, частота запусків та інші деталі. Це змусило FAA заново провести оцінку потенційної шкоди стартового майданчика для навколишнього середовища. Ніяких небезпек для природи або жителів Бока-Чика, що мешкають неподалік виявлено не було.

Однак крім оцінки самого космодрому, в документі викладено програму випробувань на найближчі два-три роки. Вона розбита на три етапи:

  • Фаза 1. Випробування наземних систем та заправки, випробування двигуна, кілька «стрибків» на кілька сантиметрів над поверхнею.
  • Фаза 2. Випробувальні польоти на висоту до 150 метрів, а потім й до 3 км. Будівництво «площадки другої фази» для Starship.
  • Фаза 3. Ряд польотів на 100 км, до неофіційного кордону космосу, відпрацювання розвороту, повторного входу в атмосферу та приземлення.
Будівельна схема «Фази 1» для Starship

Будівельна схема «Фази 1» для Starship. FAA/SpaceX

За словами представника SpaceX, компанія офіційно завершила першу фазу і зараз знаходиться в середині «Фази 2». В кінці серпня Starhopper успішно злетів на 150 м. Терміни початку третьої фази поки не ясні — все залежить від успішності найближчих випробувань, після чого FAA проведе чергову перевірку. Можливо, на цьому етапі, компанія перейде до випробування нового прототипу висотою 55 метрів - Starship Mark 1.

Макет «Фази 2» стартового майданчика Starship

Макет «Фази 2» стартового майданчика Starship. FAA/SpaceX

Нагадаємо, що в кінці минулого місяця Маск пообіцяв розповісти в усіх подробицях про хід програми Starship 28 вересня. А також поділився планами на будівництво ще більшого корабля діаметром 18 метрів — це майже у вісім разів більше, ніж Starship.

Порівняння ракетних систем SpaceX та NASA

Порівняння ракетних систем SpaceX та NASA. Один фут - 30,5 см. Yutong Yuan/Samantha Lee/Business Insider

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки