Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Дослідження: Всесвіт може бути молодше на пару мільярдів років

Дослідження: Всесвіт може бути молодше на пару мільярдів років

Німецькі астрофізики з Інституту Макса Планка вивели нове значення постійної Габбла, яка дозволяє розрахувати вік Всесвіту. За їхніми розрахунками, нашому Всесвіту всього 11,4, а не 13,7 млрд років. Такий значний розкид відбиває складність цієї проблеми.

Наука оцінює вік Всесвіту за швидкістю його розширення, використовуючи в якості точок відліку рух зірок. Таким чином, якщо Всесвіт розширюється швидше, це означає, що йому знадобилося менше часу, щоб досягти нинішніх розмірів.

Швидкість розширення, або постійна Габбла — одне з найважливіших чисел в космології. Чим воно більше, тим швидше збільшується Всесвіт, і тим він молодший. Вважається, що вік Всесвіту дорівнює 13,7 млрд років. Цей вік виходить, якщо постійна Габбла дорівнює приблизно 67 км/с на мегапарсек.

Однак команда вчених з Німеччини вивела нове значення цієї постійної - 82,4. Всесвіту, при такому значенні постійної Габбла, приблизно 11,4 млрд років.

Для цього вчені скористалися концепцією гравітаційних лінз — ділянок, в яких сила тяжіння спотворює світло та змушує далекі об'єкти здаватися ближче. Зокрема, вони застосували особливий тип цього ефекту — тимчасову затримку — для того, щоб зібрати інформацію про коливання яскравості віддалених об'єктів.

Цей метод — один з декількох, запропонованих в останні роки вченими для уточнення постійної Габбла. Але єдиної думки як і раніше немає. У 2013 році, команда з Європи вивчила реліктове випромінювання та заявила, що швидкість розширення становить 67 км/с на мегапарсек. А у 2019-му, астрофізик та нобелівський лауреат Адам Рісс прийшов до цифри 74.

Нагадаємо, що зовсім недавно, астроном з Лейденського університету Крістіан Ейструп в співавторстві з колегами з Університету Лідса знайшли місце походження всіх комет Сонячної системи.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...