Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Curiosity надіслав нове селфі з Марса

Curiosity надіслав нове селфі з Марса

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Марсохід Curiosity надіслав нове селфі з Марса, створене зі знімків, зроблених камерою, встановленою на його роботизованій руці. У кадр потрапив ландшафт кратера Гейл та місця буріння і відбору проб марсіанського ґрунту.

Марсохід вже неодноразово створював свої селфі, для цього він використовує камеру MAHLI (Mars Hand Lens Imager), встановлену на кінці 2,1-метрового роботизованого маніпулятора. Отримані знімки передаються на Землю, де фахівці NASA створюють з них мозаїчне зображення, сам маніпулятор при цьому в кадр не потрапляє.

Нове селфі складено з 57 кадрів, отриманих ровером 11 жовтня 2019 року, коли він перебував поруч з майданчиком Glen Etive, де двічі проводив бурові роботи. Зліва від ровера знаходяться два отвори, які назвали «Glen Etive 1» (праворуч) та «Glen Etive 2» (ліворуч). Позаду ровера, в трьохстах метрах від нього, видно хребет Віри Рубін Рідж та схил гори Шарпа, а за ними — північний вал кратера Гейл.

У квітні цього року були розпочаті бурові роботи біля підніжжя гори, підсумком яких стало виявлення найбільшої концентрації глинистих мінералів, утворених за допомогою води, які Curiosity коли-небудь знаходив в ході своєї роботи.

Curiosity надіслав нове селфі з Марса

Натисніть на зображення для збільшення (відкриється в новій вкладці)

Curiosity почав свою роботу на Марсі у 2012 році в рамках місії NASA «Марсіанська наукова лабораторія». За сім з гаком років він подолав понад 21 кілометр, займаючись вивченням геологічної історії та атмосфери Червоної планети. Основною метою ровера стала п'ятикілометрова гора Шарпа, розташована в центрі кратера Гейл та покрита масивом з еродованих шарів осадових порід.

За матеріалами: NASA

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

NASA вже відкрило МКС для туристів, але набагато більше значення матиме інше рішення, що залишилося в тіні: ослаблення обмежень для комерційних досліджень на орбіті. Ми розповімо про можливі сценарії ...

Virgin Orbit щосили готується до запуску ракет на орбіту Землі з-під крила переобладнаного Boeing 747, але амбіції Річарда Бренсона простягаються набагато далі — щойно компанія оприлюднила плани щодо ...