Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Вчені придумали, як виявити кротову нору в нашій галактиці

Вчені придумали, як виявити кротову нору в нашій галактиці

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Ідея кротових нір — одна з найбільш популярних у науковій фантастиці, але доказів їх існування наука поки так і не знайшла. Американські вчені висунули припущення, що потрібно зробити, щоб виявити їх у нашій галактиці.

«Зоряний шлях», «Доктор Хто», «Зоряна брама», «Інтерстеллар» та маса інших фільмів, романів і відеоігор так чи інакше обігравали ідею червоточини або кротячих нір. Зазвичай їх зображують у вигляді тунелю, що з'єднує дві точки, розділені величезними відстанями. Такі портали дозволяють швидко переміщатися у космосі, а й іноді й здійснювати подорожі в часі або в інші виміри.

Попри всю фантастичність червоточин, вони напрочуд правдоподібні та не суперечать загальній теорії відносності. Іншими словами, з їх допомогою дійсно можна було б переміщатися швидше за швидкість світла, стрибати в часі або відвідувати паралельні світи. Звичайно, це не означає, що вони дійсно існують. До цього часу астрономи не зафіксували нічого, що можна було б прийняти за червоточину. Але можливо, це тому, що вони не знали, куди дивитися. Команда вчених з Університету Баффало встановила, як і де ми могли б почати пошук доказів.

Астрономи висунули гіпотезу, що найкраще місце для пошуків — центр Чумацького Шляху. Там, де таїться надмасивна чорна діра Стрілець А*, є необхідні для існування червоточини екстремальні гравітаційні умови. І якщо вона дійсно там, вона не може не надавати помітного впливу на сусідні зірки.

«Якщо взяти дві зірки, по одній з кожного боку червоточини, то зірка з нашого боку має перебувати під гравітаційним впливом зірки з іншого боку, — говорить Дежан Стойкович, один з команди дослідників. - Гравітаційний потік пройде через кротову нору. І якщо нанести на карту передбачувану орбіту зірки навколо Стрільця А*, то можна буде побачити відхилення, якщо там дійсно є червоточина із зіркою на іншому кінці».

Найкраще під критерії вчених потрапляє зірка S2, що обертається навколо чорної діри. Обурення у траєкторії її руху можуть допомогти знайти докази, що вказують на існування кротові нори, якщо спостерігати за S2 досить довго.

У гіпотези є кілька недоліків. Сучасні технології не володіють достатніми потужностями для того, щоб виявити обурення так далеко. Однак астрономи стверджують, що така техніка скоро з'явиться в розпорядженні вчених. Друга проблема в тому, що навіть якщо в поведінці S2 і буде помічена якась дивина, вона не обов'язково буде вказувати на червоточину. Можуть бути й інші пояснення, які доведеться взяти до уваги.

Але, навіть якщо червоточина буде знайдена, немає підстав вважати, що у неї будуть ті властивості, на які робили ставку письменники-фантасти. Швидше за все, вони виявляться недостатньо стабільними, щоб крізь них міг пройти великий об'єкт на зразок космічного корабля.

І останній цвях в кришку надій на міжзоряні портали — від Землі до центру галактики понад 26 000 світлових років. До такого порталу ще спробуй долетіти.

За матеріалами: Хайтек+

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Унікальний за своєю красою та незвичайністю, рентгенівський знімок нашого Всесвіту був зроблений з борту МКС за допомогою приладу NASA NICER (Neutron star Interior Composition Explorer), призначеного ...

Компанія Ілона Маска направила до Федеральної комісії зі зв'язку запит на виділення більшого числа орбіт для супутників своєї грандіозної телекомунікаційної мережі. SpaceX готова забезпечити покриття ...