Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

NASA представило детальну зоряну карту південної частини неба

NASA представило детальну зоряну карту південної частини неба

Експерти агентства NASA змонтували зоряну карту південної частини неба за даними, отриманими від супутника TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Карта створена з 208 зображень, отриманих від супутникового телескопа за перший рік своєї роботи.

TESS розділив південне небо на 13 секторів та досліджував кожен з них протягом місяця. Чотири камери телескопа робили знімок окремого регіону кожні 30 хвилин в ході пошуку нових екзопланет. В рамках цієї дослідницької місії, TESS виявив 29 екзопланет та понад тисячу кандидатів в екзопланети.

NASA представило детальну зоряну карту південної частини неба

На панорамному знімку можна побачити нашу галактику Чумацький Шлях (зліва). Зверху розташувалася туманність Оріона, а в центрі — Велика Магелланова Хмара, яка знаходиться на відстані 163 тисяч світлових років від нас. Деякі зірки, такі як Альфа Центавра, настільки яскраві, що створили довгі, схожі на промені артефакти. (Натисніть на зображення для збільшення - відкриється у новому вікні)

Телескоп шукає зміни в яскравості зірок, які можуть свідчити про те, що навколо них обертаються планети. На карті можна побачити комету в Сонячній системі, спалахи від нових зірок та навіть надмасивну чорну діру.

NASA представило детальну зоряну карту південної частини неба

Накладення контурів окремих сузір'їв допомагає уявити масштаб карти, створеної TESS. (Натисніть на зображення для збільшення - відкриється у новому вікні)

Протягом своєї дворічної місії TESS повинен допомогти вченим знайти нові планети, придатні до життя. Передбачається, що телескоп вивчить понад 200 тисяч зірок на відстані до 300 світлових років. Всього вчені розраховують виявити кілька тисяч планет, якими надалі будуть більш поглиблено займатися інші телескопи. Зараз NASA почне створювати аналогічний проект у північному зоряному небі.

 

 

Телескоп TESS запущений навесні 2018 роки замість обсерваторії Kepler. Зараз запаси палива на Kepler закінчуються і найближчим часом обсерваторія припинить свою роботу. TESS, на відміну від Kepler, спостерігає за різними куточками космосу, а не за однією ділянкою, а також здатний виявити не тільки сонцеподібні об'єкти, але і яскраві зорі. Про них вчені поки практично нічого не знають через складність спостереження.

За матеріалами: NASA

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки