Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Японський стартап готується створити штучний метеоритний дощ

Японський стартап готується створити штучний метеоритний дощ

Готується до запуску другий супутник ALE, який у 2020 році на кілька секунд прикрасить небо вогнями штучних метеорів. Демонстрація буде присвячена відкриттю літньої Олімпіади в Токіо, хоча остаточно це питання ще не вирішене. В майбутньому, японський стартап обіцяє влаштовувати такі шоу частіше, в тому числі в комерційних цілях.

25 листопада новозеландський космічний стартап Rocket Lab готується провести десятий старт своєї легкої ракети-носія Electron. Цього разу за комерційними контрактами на орбіту повинні вивести сім супутників. Одним з них стане ALE-2 японської компанії Astro Live Experiences (ALE) - апарат для створення штучного метеоритного дощу.

При своїх невеликих розмірах 60х60х80 сантиметрів ALE-2 наповнений 400-ми пластиковими кульками діаметром в один сантиметр, які повинні згоріти в верхніх шарах атмосфери. Перша демонстрація запланована на 2020 рік, повідомляється в прес-релізі ALE. Попередній мікросупутник ALE-1 стартував в січні 2019 року і також готовий до орбітальних тестів.

Супутник ALE-2

Супутник ALE-2

Легкі пластикові кульки згорять на безпечних висотах від 60 до 80 кілометрів. Вони будуть рухатися повільніше, ніж звичайні уламки металевих або кам'янистих астероїдів, а створений ними штучний метеоритний дощ повинен залишатися видимим довше природного — за розрахунками ALE, від трьох до 10 секунд.

Крім цього, корисне навантаження двоступеневої ракети складуть угорський експериментальний мікросупутник ATL-1, іспанський телекомунікаційний апарат FossaSat-1, демонстраційні NOOR 1A та NOOR 1B американського стартапу Stara Space, створений студентами з Будапешта зонд SMOG-P для вимірювань «забруднень» орбіти електромагнітними полями та, нарешті, TRSI Sat компанії ACME AtronOmatic - для моніторингу авіаперельотів.

Варто відзначити, що інженери Rocket Lab активно рухаються в бік багаторазовості й з кожним новим запуском вдосконалюють свою ракету. На цей раз перший ступінь Electron буде оснащена датчиками та устаткуванням, яке дозволить їй активно орієнтуватися при спусканні на Землю.

Очікується, що в майбутньому, перший ступінь Electron зможе загальмуватися, а потім буде перехоплюватися спеціально обладнаним вертольотом для повернення та підготовки до наступного старту.


Нагадаємо, що американська аерокосмічна компанія Rocket Lab планує збільшити висоту польоту своїх багаторазових ракет настільки, щоб доставляти вантажі на високі земні орбіти та на орбіту Місяця, а зрештою і в точку Лагранжа.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки