Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Прототип корабля Starship Ілона Маска вибухнув під час випробувань

Прототип корабля Starship Ілона Маска вибухнув під час випробувань

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Перший прототип Starship вибухнув під час випробувань на полігоні в Бока-Чіка, штат Техас. Інцидент стався під час перевірки функціонування корабля при максимальному заповненні баків для метану та кисню кріогенною рідиною. В амбітному плані Ілона Маска перша діра — головна частина «ракети майбутнього» зруйнована.

Під час тесту на міцність корпус ракеті знаходився під надлишковим тиском, а зовні його поливали рідким азотом, імітуючи екстремально низькі космічні температури. Starship такого відношення не витримав. Головну частину корпусу в ході вибуху відірвало, а на вцілілому кістяку видно вм'ятини.

«Такий результат не став несподіванкою, оскільки метою нинішнього випробування було максимальне підвищення тиску в системах корабля», йдеться в заяві представників SpaceX.

У компанії Ілона Маска також підкреслили, що вибух не вплине на графік випробувань — хоча повірити в це важко з урахуванням неймовірно амбітної програми, яка передбачає політ Starship на Місяць до кінця 2021 року.

 

 

На даний час, другий прототип - Mark 2 - команда інженерів SpaceX будує на мисі Канаверал. Невдалий тест означає необхідність змін в конструкції, так що в Бока-Чіка можуть завершити проект Mark 1 та почати роботу над третім прототипом. SpaceX у своєму коментарі додає, що проектування Starship Mark 3 вже почалося, а ще до аварії було прийнято рішення обмежитися наземними випробуваннями Mark 1.

Раніше Ілон Маск говорив, що перший або другий прототип Starship візьмуть участь в першому польотному тесті — на висоті до 20 км, а третій або четвертий варіанти повинні вийти на орбіту.

За матеріалами: Business Insider

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика
Завантаження...

Підпишись на новинки

Корисні речі

Завантаження...