Комета 2I/Borisov, яка вперше була виявлена 30 серпня 2019 року, продовжує наближатися до Землі за дивною гіперболічною траєкторією. Дослідники вважають, що комета утворилася за межами Сонячної системи та була викинута в міжзоряний простір.
Ретельний аналіз руху та траєкторії дозволив з упевненістю говорити про те, що 2I/Borisov є міжзоряним об'єктом. Зараз об'єкт наближається до нашої планети, але переживати про зіткнення сильно не потрібно — Землю точно не зачепить. Комета виявиться в перигелії (найближчій точці до Сонця) приблизно 7 грудня, а відстань до Сонця складе близько 300 млн кілометрів.
Згідно з висновками вчених Єльського університету, діаметр твердого ядра комети становить близько півтора кілометра. Водночас хвіст комети розтягнувся на 160 тисяч кілометрів. Для наочності вчені на фото поруч з кометою розмістили Землю, щоб було простіше оцінити розміри міжзоряного мандрівника. Фотографії комети були зроблені в обсерваторії WM Keck Observatory на Гаваях за допомогою спектрометра.
Фото з синім відтінком зроблено за допомогою телескопа Габбл в жовтні.
Несподіваний гість є другим зафіксованим міжзоряним об'єктом, який відвідав нашу Сонячну систему. Про це говорить назва комети: «I» означає interstellar (міжзоряний), 2 - порядковий номер у списку міжзоряних об'єктів. Першим був астероїд 1I/Oumuamua, який відвідав нас у 2017 році.
За матеріалами: YaleNews