Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Знайдена екзопланета максимально схожа на Землю

Знайдена екзопланета максимально схожа на Землю

Вивчивши дані, зібрані космічним телескопом Kepler, міжнародна група вчених виявила нову екзопланету з вельми привабливими характеристиками. Вона розташована в 300 світлових роках від нас, обертається в зоні населеності, а за розмірами та температурою дуже нагадує Землю.

Космічна обсерваторія Kepler пропрацювала на орбіті з 2009 по 2018 рік, виявивши кілька тисяч далеких екзопланет. Однак більшість з них набагато більші за Землю та знаходяться від своїх зірок на відстані, яка не може створити комфортні умови для потенційного життя. Однак аналіз зібраних Kepler даних триває, і нещодавно в них вдалося помітити екзопланету Kepler-1649c, яка раніше залишалася поза увагою.

Kepler шукав екзопланети, вимірюючи стрибання кривих блиску різних зірок. Однак такі коливання можуть викликати не тільки планети, що проходять між зіркою та телескопом, а й інші феномени, що дає хибні позитивні результати у 88% випадків. Уникнути цієї помилки дозволив алгоритм Robovetter, розроблений в NASA, який прочісує дані та вишукує серед позитивних результатів неправдиві.

Так була знайдена Kepler-1649c - кам'яниста планета всього в 1,06 разів більше за Землю та яка отримує від своєї зірки 75% світла, в порівнянні з нашою. Це означає, що температура у неї теж може бути близька до земної - хоча робити висновки поки рано, оскільки склад її атмосфери невідомий. Найважливіше те, що орбіта екзопланети знаходиться всередині зони населеності зірки Kepler-1649. Це означає, що на поверхні може існувати вода в рідкому стані.

Знайдена екзопланета максимально схожа на Землю

За словами представників NASA, хоча деякі екзопланети, знайдені в зонах населеності, ближче до Землі й за відстанню, і по температурі, це перша, яка схожа на Землю за всіма параметрами. Однак, це не означає, що люди могли б там влаштуватися з комфортом. Зірка, навколо якої планета обертається всього за 19,5 днів, це червоний карлик. І в системі є ще як мінімум одна кам'яниста планета такого ж розміру, але її орбіта проходить майже вдвічі ближче до зірки.

Червоні карлики - зірки дуже неспокійні. Вони раз у раз вони викидають потужні потоки випромінювання та часток, які здатні знищити все живе на близькій планеті. З іншого боку, орбіта планети стабільна, так що у неї було довге життя, та й червоні карлики - найпоширеніший тип зірок в нашій галактиці.

Знайдена екзопланета максимально схожа на Землю

Проте планета виглядає одним з найбільш відповідних кандидатів на населеність. Справді, багато з відомих екзопланет ще менше відрізняються від Землі розмірами, а інші за температурою. Однак поєднання того й іншого виявляється поки тільки у Kepler-1649c. Але, на жаль, похибка в розрахунках досить висока, щоб стверджувати про можливість існування там життя.

Доповідь опублікована в журналі The Astrophysical Journal Letters.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки