Космос і Всесвіт - дізнайтеся все!

Новини, аналітика, статті, фото та відео

«НЛО на паличці» - в мережу злили фото персональних терміналів супутникового інтернету Starlink

«НЛО на паличці» - в мережу злили фото персональних терміналів супутникового інтернету Starlink

Шанувальник SpaceX зі штату Вісконсин сфотографував у путівця обладнання, яке за всіма ознаками, в тому числі етикетками на ньому, є прототипом персональних терміналів системи супутникового інтернету Starlink. Компанія досі не демонструвала термінали та поки ніяк не прокоментувала появу фотографій. Виглядають термінали саме так, як і описував їх близько року тому Ілон Маск - «НЛО на паличці».

Фотографії, опубліковані користувачем Darkpenguin22 на сайті Reddit, є першим документальним підтвердженням того, як виглядають супутникові користувацькі термінали Starlink. На фотографіях можна побачити два види наземних антен: кулясті обтічники діаметром близько півтора метра приховують якусь електроніку всередині. Можливо, це майбутні станції управління трафіком у ключових наземних точках Starlink - про те, що таке обладнання буде в їх мережі, представники SpaceX кілька разів вже згадували. Поруч з кулями на підставках зафіксовано 5 ймовірних персональних терміналів супутникового інтернету від Ілона Маска.

Сумнівів у тому, що ці пристрої є терміналами Starlink, немає ніяких - на збільшених зображеннях етикетки видно напис «Власність SpaceX. Прототип. Не для продажу або оренди». І далі йде пояснення: «Цей пристрій призначений тільки для демонстраційного використання. Цей пристрій не було авторизовано відповідно до вимог Федеральної комісії зі зв'язку. Цей пристрій не пропонується і не може пропонуватися для продажу або оренди до отримання дозволу».

«Так вийшло, що я мешкаю неподалік, і відправитися туди та зробити кілька кадрів особисто було найпростішим способом зробити свій внесок до спільноти. Я сам давній шанувальник SpaceX та Tesla, працюю системним адміністратором, так що пильно стежу за розвитком Starlink і з особистих, і з професійних мотивів», пояснив автор знимків, який побажав зберегти анонімність.

SpaceX поки ніяк не прокоментувала вірність припущення користувача Reddit і не відреагувала на прохання офіційного коментаря з боку видання Business Insider.

«НЛО на паличці» - в мережу злили фото персональних терміналів супутникового інтернету Starlink

Виглядає термінал так, як його й описував Ілон Маск - «тонкий, плоский, круглий НЛО на паличці». Глава компанії також обіцяв, що для користування терміналом не потрібно буде мати ніяких спеціальних знань і що впоратися з цим зможе абсолютно будь-яка людина. Все, що потрібно буде зробити з терміналом для отримання інтернету від Starlink, це «включити та направити у небо». «Причому виконати цю інструкцію можна в будь-якій послідовності», - жартував над простотою підключення Маск.

За розміром термінал схожий на середню піцу. Його ключовим елементом, як випливає з заявки SpaceX на патент, є фазована антенна решітка. Всередину вбудовані невеликі двигуни, які будуть самостійно налаштовувати антену на оптимальний кут нахилу та орієнтувати її на супутники Starlink. Тобто націлювання та постійне збереження найбільш ефективного кута нахилу антени будуть повністю автоматизовано.

«НЛО на паличці» - в мережу злили фото персональних терміналів супутникового інтернету Starlink

Патентна заявка SpaceX на фазовану антенну решітку

Ключовою проблемою терміналу на цей час є його вартість. Через наявність фазованої антенної решітки поточна собівартість пристрою становить близько $1500. Ілон Маск розуміє, що це занадто дорого для масового користувача та обіцяв, що термінал буде коштувати в межах $200 - $300. За рахунок чого йому вдасться різко знизити ціну поки незрозуміло.

«Я гадаю, що найбільша проблема буде з призначеним для користувача терміналом і з тим, щоб його вартість була доступною... Розв'язання цієї проблеми забере у нас кілька років», сказав Маск в інтерв'ю Aviation Week в травні цього року.

Ймовірно, як припускають експерти, на першому етапі розвитку Starlink SpaceX буде змушена субсидувати термінали та продавати їх собі в збиток, щоб не стримувати темп набору абонентської бази. А відбивати витрати доведеться вже на абонентських платежах. З урахуванням оцінок прибутковості Starlink - а Маск розраховує, що супутникова мережа роздачі інтернету буде з часом заробляти до $40 мільярдів на рік - така стратегія цілком може бути виправданою.

Той факт, що обладнання для Starlink активно тестується підтверджує плани SpaceX почати тестову експлуатацію мережі ще до кінця липня, як і обіцяв Маск. Це дозволить компанії продемонструвати ефективність своєї системи Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC) і дозволить претендувати на мільярди доларів федеральних субсидій, виділених на забезпечення доступом в інтернет тих районів США, які в силу різних причин не охоплені широкосмуговим інтернет-зв'язком.

Ці гроші потрібні Маску, щоб завершити будівництво першого етапу мережі Starlink, в рамках якого на орбіті повинні з'явитися 12 тисяч низькоорбітальних супутників - поки їх там трохи більш як 600. Наступним же етапом буде виведення на орбіту 30 тисяч супутників для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки