Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Штучний інтелект Google розпізнає рак легень не гірше лікаря

Штучний інтелект Google розпізнає рак легень не гірше лікаря

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Системи діагностики на основі штучного інтелекту виявляють рак легень не гірше, а то і краще, ніж сертифіковані медики. Згідно з дослідженням, проведеним інженерами Google за участю ряду медичних центрів в США, комп'ютерні алгоритми вірно діагностують ознаки онкологічного захворювання в 94% випадків.

Нейросітку Google тренували на вибірках пацієнтів, у яких було виявлено злоякісне новоутворення легкого. У минулому році ця хвороба стала причиною смерті 160 тисяч осіб в США і 1,7 мільйона у світі, пише The New York Times.

Коли алгоритмам «згодували» 6716 знімків грудної клітини, зроблених методом комп'ютерної томографії, вони вгадали діагноз в 94% випадків. Коли діагноз ставився по одному знімку, ШІ-система виявилася надійніше шести досвідчених лікарів-рентгенологів — у неї було менше хибнопозитивних і помилково негативних результатів. У разі, коли були доступні попередні знімки, система і люди-фахівці йшли нарівні. Про це йдеться в статті, опублікованій в науковому журналі Nature Medicine.

Однак поки нейросітка Google не готова для використання в клінічних дослідженнях. «Ми співпрацюємо з установами по всьому світу, щоб зрозуміти, як ця технологія може бути ефективно впроваджена в клінічну практику», - сказав менеджер проектів в Google та автор статті Даніел Це.

Раніше в Google розробили ШІ-систему, яка перевершила людини в точності діагностики раку грудей. Аналізуючи біопсію лімфатичних вузлів на слайдах, Lymph Node Assistant (LYNA) визначала наявність злоякісної пухлини з 99-процентною точністю, в той час як лікарі-гістологи не брали до уваги дрібні метастази в 62% випадків.

Разом з тим ШІ-система неідеальна. Дослідники визнали, що іноді вона помилково приймала за пухлини гігантські клітини та гістіоцитоми (тканинні клітини з кісткового мозку), але все ж змогла оцінити слайди краще і швидше досвідчених лікарів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика
Завантаження...

Підпишись на новинки

Корисні речі

Завантаження...