Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Нова служба доставки в дії: безпілотний фургон + робот-кур'єр

Нова служба доставки в дії: безпілотний фургон + робот-кур'єр

У найближчій перспективі фургони служби доставки з кур'єрами можуть поступитися місцем роботизованим машинам та дронам, які будуть без участі людини доставляти вантажі за адресою замовника. Ford шукає своє місце в цьому високотехнологічному майбутньому і вже представив робота Digit-1, який забезпечує доставку від безпілотного автомобіля до дверей.

Нова служба доставки в дії - безпілотний фургон та робот-кур'єр

Безпілотний транспорт поступово вбудовується в міську інфраструктуру, вантажні та пасажирські перевезення майбутнього вже складно уявити без нього. Це вимагає нових бізнес-моделей і Ford придумав як використовувати роботаксі більш ефективно. Разом з компанією Agility Robotics вони знайшли розв'язання проблеми не тільки «останньої милі», а й «останніх метрів» в логістичному ланцюжку — робота, який доставить посилку від проїжджої частини, через газон, до ганки замовника.

Нова служба доставки в дії - безпілотний фургон та робот-кур'єр

Двоногий та дворукий Digit-1 піднімає вагу до 18 кг, обходить або переступає через перешкоди, піднімається та спускається по сходах і утримує рівновагу, якщо хтось на бігу випадково в нього вріжеться.

Digit компактно складається, його руки та ноги щільно притиснуті до торса, і завдяки такій конструкції він може займати вільне місце в безпілотному таксі, коли воно не перевозить пасажирів. Підключення роботів до автономного автопарку за принципом каршерінга зменшить простої та неефективний пробіг самоврядних таксі.

Нова служба доставки в дії - безпілотний фургон та робот-кур'єр

Робокурьер укомплектований лазерним далекоміром та стереокамерами для навігації по тротуару і газону, а також має доступ до всієї інформації про дорожню обстановку, яку отримує безпілотний автомобіль. Якщо двоногий робот стикається з несподіваними проблемами у виконанні замовлення, він посилає спеціальний сигнал безпілотнику і рішення знаходиться через систему підтримки в хмарному сервісі.

Ford повідомляє, що Digit виготовлений з легких матеріалів, але поки не розкриває технічних характеристик. Згідно із заявою Agility Robotics, випуск першої партії роботів Digit на ринок запланований на початку 2020 року.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки