Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Перше в історії цифрове плаття продано за $9500

Перше в історії цифрове плаття продано за $9500

Стартап The Fabricant, студія Dapper Labs та художник Джоанна Джасковскі створили та продали першу сукню, яка існує тільки в цифровому форматі.

Наряд називається «Iridescence», коштує $ 9,5 тис., та має блокчейн-природу — його код унікальний та може фігурувати як цінність, як криптовалюта. Це не просто малюнок, а складна модель, яка адаптована під конкретного замовника, його цифрові образи та фотографії. При необхідності вона може бути анімована або стати основою для викрійки, моделі для реального швейного виробу, який буде пошитий по образу цифрового.

Нові технології народжують нові способи втілення звичних речей. Джоанна Джасковскі ставиться до цього, як до нового мистецтва, яке прекрасно існує в сучасності. Але яким би реалістичним був одяг на фотографіях, ілюзія зникає в той момент, коли хтось захоче побачити його в реальності. Звичайно, цього активу надається особливий статус, пов'язаний з тим, що це перше таке плаття від іменитого дизайнера, але навіть справжній одяг елітних брендів часто не вартує таких грошей.

Перше в історії цифрове плаття продано за $ 9500

Але кому це треба? Цифрове, віртуальне, при цьому не прив'язане до конкретної гри або системи, а значить, універсальне плаття добре само по собі. Наприклад, тому що на його виробництво не витрачено дефіцитної тканини, а матеріал не зношується, не вимагає прання, взагалі ніякого догляду не потребує. І якщо власник розтовстіє або якось зміниться, підігнати наряд по фігурі буде дуже просто.

Світ вже знайомий з повністю цифровими моделями — красивими та абсолютно віртуальними істотами, у яких є армії шанувальників. Не ходити ж їм без одягу? Тим більше, що звичні обмеження в даному випадку знімаються і будь-який цифровий наряд можна приміряти на довільний віртуальний образ. Ймовірно, в майбутньому AR-одяг буде поширеним явищем, а його ціна буде набагато менше ніж $9500.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки