Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Новий реактор вміє переробляти CO2 в чистий кисень

Новий реактор вміє переробляти CO2 в чистий кисень

Незважаючи на те, що кисень досить поширений в космосі, його форма не відповідає молекулярному кисню або О2, яким може дихати людина. Але дослідники Каліфорнійського технологічного інституту повідомили про створення реактора, здатного перетворювати СО2 в молекулярний кисень. За допомогою реактора з'явиться можливість генерувати кисень для учасників космічних місій і боротися зі змінами клімату.

Зараз кисень на МКС отримують за допомогою електролізу води, яка в результаті реакції розщеплюється на водень та кисень, а потім під тиском «складується» в спеціальні резервуари.

Принцип роботи нового реактора виглядає досить просто: з СО2 видаляється вуглець - С. Вчені виявили, що якщо молекулу СО2 помістити на інертну поверхню, наприклад, на золоту фольгу, то вона розпадеться на молекулярний кисень і атомарний вуглець.

Молекули CO2 спочатку ионизируются, потім прискорюються за допомогою електричного поля, а потім врізаються в поверхню золота. Поки продуктивність установки більш ніж скромна - 1-2 молекули кисню на 100 молекул СО2. Проте, успіх очевидний, оскільки концепція виявилася працездатною, що дає надію в майбутньому зробити її більш ефективною.

Передбачається, що на базі реактора будуть створюватися установки генерації кисню для екіпажів майбутніх місячних і марсіанських місій. А на Землі з їх допомогою почнуть видаляти із земної атмосфери зайвий СО2 і переробляти його в необхідний кисень, що допоможе в боротьбі зі зміною клімату.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки