Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Новий реактор вміє переробляти CO2 в чистий кисень

Новий реактор вміє переробляти CO2 в чистий кисень

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Незважаючи на те, що кисень досить поширений в космосі, його форма не відповідає молекулярному кисню або О2, яким може дихати людина. Але дослідники Каліфорнійського технологічного інституту повідомили про створення реактора, здатного перетворювати СО2 в молекулярний кисень. За допомогою реактора з'явиться можливість генерувати кисень для учасників космічних місій і боротися зі змінами клімату.

Зараз кисень на МКС отримують за допомогою електролізу води, яка в результаті реакції розщеплюється на водень та кисень, а потім під тиском «складується» в спеціальні резервуари.

Принцип роботи нового реактора виглядає досить просто: з СО2 видаляється вуглець - С. Вчені виявили, що якщо молекулу СО2 помістити на інертну поверхню, наприклад, на золоту фольгу, то вона розпадеться на молекулярний кисень і атомарний вуглець.

Молекули CO2 спочатку ионизируются, потім прискорюються за допомогою електричного поля, а потім врізаються в поверхню золота. Поки продуктивність установки більш ніж скромна - 1-2 молекули кисню на 100 молекул СО2. Проте, успіх очевидний, оскільки концепція виявилася працездатною, що дає надію в майбутньому зробити її більш ефективною.

Передбачається, що на базі реактора будуть створюватися установки генерації кисню для екіпажів майбутніх місячних і марсіанських місій. А на Землі з їх допомогою почнуть видаляти із земної атмосфери зайвий СО2 і переробляти його в необхідний кисень, що допоможе в боротьбі зі зміною клімату.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Команда американських дослідників підбила підсумки річного тестування системи пасивного охолодження будівель на основі нового матеріалу, умовно названого «охолоджуюча деревина». Технологія її отриманн...

Виробництво цементу — одне з головних джерел парникових газів. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили новий метод виробництва цементу, який дозволить знизити до мінімуму вики...