Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Проста рукавичка допоможе штучному інтелекту розпізнавати предмети на дотик

Проста рукавичка допоможе штучному інтелекту розпізнавати предмети на дотик

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Команда вчених Массачусетського технологічного інституту розробила недорогу сенсорну рукавичку, яка дозволяє штучному інтелекту ідентифікувати предмети на дотик. Якщо дослідження увінчаються успіхом — вони дадуть розширені можливості роботам нового покоління та майбутнім біомеханічним протезам.

Один з напрямків досліджень — збір максимального обсягу інформації про те, як люди ідентифікують предмети на дотик. Це дозволить надалі організувати процес машинного навчання для визначення та аналізу того, як працює людська рука в процесі ідентифікації, зокрема — при визначенні ваги.

Лабораторним прототипом нового пристрою стала недорога в'язана рукавичка, оснащена 550-ю датчиками тиску. Рукавичка підключена до комп'ютера, що збирає та аналізує дані, який перетворює їх у відеозображення «тактильної карти». Далі інформація передається у нейронну мережу, яка класифікує зображення, щоб виділити з них діаграми тиску та зіставити їх з конкретними об'єктами.

За час досліджень було відзнято 135 000 відеокадрів 26-ти звичайних предметів — банки з газованою водою, ножиці, тенісні м'ячі, ложки, ручки та горнятка. Потім нейронна мережа аналізувала випадково підібрані кадри, поки не навчилася визначати зображені на них об'єкти з 76% точністю.

Ще одна незаперечна перевага чутливої рукавички — її вартість становить всього лише $10. Для порівняння, вартість деяких її аналогів з 50-ма датчиками досягає декількох тисяч доларів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Новини партнерів

Завантаження...

Підпишись на новинки

Новини партнерів

Корисні речі

Завантаження...