Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Проста рукавичка допоможе штучному інтелекту розпізнавати предмети на дотик

Проста рукавичка допоможе штучному інтелекту розпізнавати предмети на дотик

Команда вчених Массачусетського технологічного інституту розробила недорогу сенсорну рукавичку, яка дозволяє штучному інтелекту ідентифікувати предмети на дотик. Якщо дослідження увінчаються успіхом — вони дадуть розширені можливості роботам нового покоління та майбутнім біомеханічним протезам.

Один з напрямків досліджень — збір максимального обсягу інформації про те, як люди ідентифікують предмети на дотик. Це дозволить надалі організувати процес машинного навчання для визначення та аналізу того, як працює людська рука в процесі ідентифікації, зокрема — при визначенні ваги.

Лабораторним прототипом нового пристрою стала недорога в'язана рукавичка, оснащена 550-ю датчиками тиску. Рукавичка підключена до комп'ютера, що збирає та аналізує дані, який перетворює їх у відеозображення «тактильної карти». Далі інформація передається у нейронну мережу, яка класифікує зображення, щоб виділити з них діаграми тиску та зіставити їх з конкретними об'єктами.

За час досліджень було відзнято 135 000 відеокадрів 26-ти звичайних предметів — банки з газованою водою, ножиці, тенісні м'ячі, ложки, ручки та горнятка. Потім нейронна мережа аналізувала випадково підібрані кадри, поки не навчилася визначати зображені на них об'єкти з 76% точністю.

Ще одна незаперечна перевага чутливої рукавички — її вартість становить всього лише $10. Для порівняння, вартість деяких її аналогів з 50-ма датчиками досягає декількох тисяч доларів.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки