Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

У Китаї розробили унікальний утеплювач за образом хутра білого ведмедя

У Китаї розробили унікальний утеплювач за образом хутра білого ведмедя

Протягом багатьох років вчені намагалися створити матеріал, який за своїми властивостями нагадував би хутро білого ведмедя, що володіє унікальними теплоізоляційними властивостями. І ось нарешті успіх: команда дослідників Університету науки та технологій Китаю розробила матеріал, який не тільки повторює, але й перевершує натуральний аналог.

Секрет ведмежого хутра полягає в тому, що кожен його волосок всередині порожній, що зводить до мінімуму його теплопровідність та запобігає відведення тепла від тіла тварини. До того ж волоски дуже еластичні, здатні розтягуватися не ламаючись та при цьому відштовхують воду.

Основою нового матеріалу стали тонкі нитки з телуру (Ті), хімічного елемента з сімейства металоїдів. Після нанесення покриття з телуру на вуглецеві нанопроводи останні були розчинені за допомогою хімічного реагенту. В результаті утворилися мільйони пустотілих трубок, майже нічим не відрізняються від волосків хутра білого ведмедя.

У Китаї розробили унікальний утеплювач за образом хутра білого ведмедя

Потім трубки змотали у вигляді ниткоподібної структури, яка утворила невеликий кубик ізолюючого аерогеля. В процесі випробувань він виявився легшим та теплоощадним, ніж інші подібні матеріали. Крім того, аерогель перевершив свій природний «ведмежий» прототип в еластичності та гідрофобності.

На жаль, телур — досить рідкісний та дорогий елемент, що робить його масове промислове застосування вельми проблематичним. В даний час китайські вчені вишукують можливість використовувати для створення нового матеріалу більш доступні та дешеві елементи.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки