Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

ВПС США планують вирощувати злітні смуги за допомогою бактерій

ВПС США планують вирощувати злітні смуги за допомогою бактерій

Незабаром літаки військово-повітряних сил США зможуть злітати та приземлятися зі злітно-посадкових смуг, буквально «вирощених» за допомогою бактерій. Таку мету ставить перед собою новий проект Medusa - визначити можливість використання мікроорганізмів для перетворення матеріалів в плоску та дуже міцну поверхню.

Розробку ведуть фахівці дослідницького центру ВПС США Blue Horizons спільно з компанією BioMASON (Північна Кароліна), яка раніше створила технологію перетворення піску та ґрунту в міцні, тверді поверхні.

Вона досить проста: в цегляні форми засипають пісок та змішують його з бактеріями. Після цього суміш рясно поливають живильним розчином, призначеним для зростання бактерій. В результаті вони формують кристали карбонату кальцію, які пов'язують піщинки та перетворюють їх в міцну будівельну цеглу.

ВПС США планують вирощувати злітні смуги за допомогою бактерій

Проект Medusa вже пройшов кілька випробувань, в результаті яких вдалося сформувати жорстку плоску поверхню площею 232 кв. метри.

Нова біотехнологія допоможе значно скоротити кількість людей, які зазвичай залучаються при будівництві злітно-посадкових смуг традиційним методом.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки