Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Вчені розробили безпечний біорозкладний пластик з соку кактуса

Вчені розробили безпечний біорозкладний пластик з соку кактуса

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Вчені Університету долини Атемаяк (Мексика) розробили альтернативу традиційним пластмасам, відходи яких вже стали величезною проблемою для екології планети.

Команда університету розробила пластик на основі соку кактусових листя, який розкладається в ґрунті протягом місяця, а в воді — за лічені дні з моменту виготовлення. Це означає, що, опинившись у водах світового океану, він або стане кормом для морських тварин або повністю розчиниться, не заподіявши навколишньому середовищу ніякої шкоди.

«Всі матеріали, які ми створюємо, можуть бути використані в якості їжі як людьми, так і тваринами», стверджує керівник проекту Сандри Паско Ортіс.

В даний час технологія виробництва кактусового пластика відпрацьовується в лабораторних умовах. Зараз цикл його виготовлення складає 10 днів. На думку Сандри Ортіс, процес можна досить прискорити, щоб новий матеріал зміг конкурувати з традиційною пластмасою — для цього необхідно перенести технологію в масове промислове виробництво.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

У найближчій перспективі фургони служби доставки з кур'єрами можуть поступитися місцем роботизованим машинам та дронам, які будуть без участі людини доставляти вантажі за адресою замовника. Ford шукає...

У американського стартапу, який обіцяє впровадити революційні «батареї майбутнього», є дві важливі відмінності від конкурентів. По-перше, прозора технологія, захищена патентами. По-друге — опора на ма...