Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Старе скло допомагає створювати більш міцний і якісний бетон

Старе скло допомагає створювати більш міцний і якісний бетон

Велика частина скляних відходів ніколи не потрапляє у вторинну переробку, оскільки являють собою невеликі фрагменти, які складно сортувати. Група австралійських вчених Університету Дікіна на чолі з доктором Ер-Ріяд Аль-Амері запропонувала простий і ефективний спосіб їх переробки та подальшого використання.

Спочатку відходи скла перемелюють на грубий порошок, який потім використовується замість піску як заповнювач в полімерному бетоні. Полімерний бетон, у свою чергу, є замінником полімерної смоли — сполучна речовина, який зазвичай використовується при виготовленні водонепроникних підлог.

В ході лабораторних випробувань бетон зі скляним порошком показав більш високу міцність в порівнянні з традиційним аналогом на основі піску. Крім того, подрібнене скло не потрібно мити та сортувати, що робить новий матеріал набагато дешевше. Ще один плюс склобетону в тому, що запаси якісного піску стрімко скорочуються, в той час як величезні обсяги скляних відходів лежать непотрібними.

«У всьому світі на будівельну галузь припадає 6% світового ВВП, бетон і раніше залишається основним будівельним матеріалом, а пісок — одним з головних його компонентів, якому необхідно знайти заміну», пояснює Аль-Амері.

Старе скло допомагає створювати більш міцний і якісний бетон

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки