Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Майбутнє театру — голографічні вистави в вітальні

Майбутнє театру — голографічні вистави у вітальні

Лондонська студія Imaginarium готує революцію в театральному світі. За допомогою сучасних технологій тривимірної візуалізації компанія має намір перенести новітні постановки в будь-яке місце — наприклад, в школу, лікарню чи на журнальний столик у вітальні. Завдяки цьому, спектаклі, які раніше бачили лише кілька сотень людей, стануть доступними для всіх охочих. Щоб стати глядачем вистави, досить надіти гарнітуру доповненої реальності.

Біля джерела проекту стоїть знаменитий актор Енді Серкіс, який прославився завдяки ролі Голлума в трилогії «Володар кілець» та не з чуток знайомий з новими технологіями у сфері мистецтва. Опинившись на передостанньому показі мюзиклу «Людина, яка сміється», перед його перенесенням з Лондона в Бристоль, Енді Серкіс вирішив дати своєму коханому спектаклю нове життя.

Акторів вистави доставили в студію Imaginarium і попросили відіграти свої ролі, керуючи голографічними аватарами за допомогою технології захоплення рухів. За словами учасників проекту, це був незабутній досвід.

Технологія поки недоступна для широкої публіки, проте деякі глядачі, в порядку експерименту, вже випробували гарнітуру доповненої реальності, необхідну для перегляду голографічної вистави. Вона складається з окулярів та невеликого корпусу розміром з дамську сумочку.

За словами Гленна Келлі, керівника Imaginarium, голографічні вистави дадуть глядачам набагато більше можливостей, ніж перегляд записів вистав у кінотеатрі. Завдяки новій технології вони зможуть самостійно вибирати кут огляду, наближати зображення і ходити між аватарами акторів. В майбутньому, технологія також дасть нові можливості й режисерам.

У компанії сподіваються, що вже через кілька років подивитися 3D-спектакль буде не складніше, ніж завантажити фільм з інтернету.

Нові технології дозволяють не тільки перенести спектакль в будь-яку точку Землі, але й «оживити» давно померлих акторів — принаймні, на екрані. Можливо, вже скоро «цифрування» пройдуть всі популярні актори. Це гарантує, що навіть смерть не завадить виходу нових фільмів за їх участі.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки