Незалежна експертна група, створена за ініціативою Єврокомісії, опублікувала свої рекомендації по гуманістичному застосуванню технології штучного інтелекту законодавцям Євросоюзу. Одна з ключових — не допускати масового стеження з підключенням алгоритмів штучного інтелекту.
Всього експерти перерахували 33 рекомендації, покликані зробити Європу конкурентною на глобальній ШІ-сцені та дозволяють очолити розробку надійних і безпечних ШІ-систем. «Штучний інтелект, який заслуговує довіру» повинен, на думку аналітиків, стати єдиним можливим в Європі.
Ось деякі поради експертів:
- Ретельно вивчати методи збору даних організацій та компаній.
- Вимагати від ШІ самоідентифікації при спілкуванні з людиною.
- Залучати співробітників, на роботу яких впливає ШІ, до процесу розробки штучного інтелекту.
- Ввести базові курси ШІ для всіх громадян ЄС.
- Створити механізм моніторингу впливу ШІ на жителів ЄС.
- Фінансувати додаткові дослідження впливу ШІ на соціум та окремих громадян, включаючи права, демократію, ринок праці та громадські інститути.
Окремо в документі йдеться про небезпеку введення системи масового стеження та соціального рейтингу, як це робиться в Китаї.
«Хоча в урядів може виникнути сильна спокуса «убезпечити суспільство», побудувавши всеосяжну систему стеження, засновану на ШІ, це буде надзвичайно небезпечно, якщо досягне крайності», йдеться у зверненні.
Також група закликала до протидії збору даних про користувача в комерційних цілях — такі технології повинні відповідати фундаментальним правам людини, таким як право на приватне життя.
Тотальне стеження, яке на Заході заведено сприймати з обуренням, для жителів Китаю зовсім не таке жахливе. В цьому є своя причина — так громадяни розплачуються за стрімке економічне зростання країни.