Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Розумні добрива відкладуть глобальне потепління

Розумні добрива відкладуть глобальне потепління

Зараз фермери бездумно витрачають тонни добрив, що не тільки шкодить ґрунту, а й провокує обробляти ділянки, насправді погано пристосовані для землеробства. Нова схема, на основі розумних добрив та дистанційної оцінки угідь, еквівалентне видаленню з доріг мільйонів автомобілів.

Синтетичні добрива допомагають фермерам отримувати високі врожаї та годувати населення планети, проте природі вони завдають шкоди. Одна з проблем полягає в надмірному використанні підгодівлі — нерідко її бездумно розприскують або розкидають на величезних площах.

На щастя, в останні десятиліття були винайдені добрива з контрольованим вивільненням. Хімічні речовини, укладені в «розумні» капсули замість звичайних гранул, повільніше надходять в ґрунт. Рослини вбирають їх поступово, а не поглинають в один захід.

Капсули можна налаштувати таким чином, щоб вони вивільняли порції добрива з певними інтервалами, в залежності від нюансів ґрунту — температури, кислотності та вологості. У поєднанні з використанням алгоритмів та картографування ґрунтів така схема різко скорочує використання добрив. Це корисно і для гаманців фермерів, і для місцевих екосистем.

Відповідно до недавнього дослідження фахівців з Університету штату Мічиган, «розумні» добрива та дистанційна оцінка сільгоспугідь можуть скоротити викиди парникових газів на 6,8 млн метричних тонн щорічно. Це аналогічно видалення з доріг 1,5 млн автомобілів.

Вчені відзначають, що завдяки новим технологіям, фермери можуть визначити найпродуктивніші ділянки своїх угідь та вносити добрива в першу чергу там. А місця, де особливості ґрунтів роблять сільське господарство занадто витратним, можна перетворити в дикі райони. Вони потрібні для підтримки чисельності комах-запилювачів.

Інший спосіб підтримки сільського господарства — використання генної інженерії та генного редагування. Модифіковані культури відрізняються підвищеною врожайністю, краще справляються з атаками шкідників і засухами та можуть рости на бідних ґрунтах. А нещодавнє відкриття способу відредагувати мітохондріальну ДНК рослин, відкриває новий етап у розвитку сільського господарства.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки