Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Розумні добрива відкладуть глобальне потепління

Розумні добрива відкладуть глобальне потепління

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Зараз фермери бездумно витрачають тонни добрив, що не тільки шкодить ґрунту, а й провокує обробляти ділянки, насправді погано пристосовані для землеробства. Нова схема, на основі розумних добрив та дистанційної оцінки угідь, еквівалентне видаленню з доріг мільйонів автомобілів.

Синтетичні добрива допомагають фермерам отримувати високі врожаї та годувати населення планети, проте природі вони завдають шкоди. Одна з проблем полягає в надмірному використанні підгодівлі — нерідко її бездумно розприскують або розкидають на величезних площах.

На щастя, в останні десятиліття були винайдені добрива з контрольованим вивільненням. Хімічні речовини, укладені в «розумні» капсули замість звичайних гранул, повільніше надходять в ґрунт. Рослини вбирають їх поступово, а не поглинають в один захід.

Капсули можна налаштувати таким чином, щоб вони вивільняли порції добрива з певними інтервалами, в залежності від нюансів ґрунту — температури, кислотності та вологості. У поєднанні з використанням алгоритмів та картографування ґрунтів така схема різко скорочує використання добрив. Це корисно і для гаманців фермерів, і для місцевих екосистем.

Відповідно до недавнього дослідження фахівців з Університету штату Мічиган, «розумні» добрива та дистанційна оцінка сільгоспугідь можуть скоротити викиди парникових газів на 6,8 млн метричних тонн щорічно. Це аналогічно видалення з доріг 1,5 млн автомобілів.

Вчені відзначають, що завдяки новим технологіям, фермери можуть визначити найпродуктивніші ділянки своїх угідь та вносити добрива в першу чергу там. А місця, де особливості ґрунтів роблять сільське господарство занадто витратним, можна перетворити в дикі райони. Вони потрібні для підтримки чисельності комах-запилювачів.

Інший спосіб підтримки сільського господарства — використання генної інженерії та генного редагування. Модифіковані культури відрізняються підвищеною врожайністю, краще справляються з атаками шкідників і засухами та можуть рости на бідних ґрунтах. А нещодавнє відкриття способу відредагувати мітохондріальну ДНК рослин, відкриває новий етап у розвитку сільського господарства.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Завантаження...