Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Ілон Маск: «Ми імплантуємо наш нейроінтерфейс людині вже у наступному році»

Ілон Маск: «Ми імплантуємо наш нейроінтерфейс людині вже у наступному році»

Засекречений стартап Ілона Маска Neuralink вперше представив публіці результати своїх розробок. На прес-конференції в Сан-Франциско фахівці компанії розповіли, як просувається робота над прототипом надлегкого нейроінтерфейсу, який зможе об'єднати мозок людини та комп'ютер.

Neuralink показав пристрій, вживлений у мозок лабораторного пацюка і який здатний зчитувати інформацію від безлічі нейронів відразу. Новизна в тому, що імпланти виготовлені з гнучких, схожих на целофан проводів, які вживляють в м'які тканини мозку. Сигнал з пристрою можна отримати бездротовим способом ззовні.

Автономний робот-нейрохірург, оснащений системою машинного зору, направляє голку з пучком проводів та ізоляцією товщиною 5 мікронів в мозок повз капіляри. На різних ділянках кожної окремої нитки діаметром від чотирьох до шести мікронів (чверть волоса людини) розташовані електроди. При максимальній продуктивності, за хвилину робот «вшиває» шість ниток з 192 електродами.

Електроди передають нервові імпульси в процесор, закріплений на поверхні черепа, який зчитує інформацію по 1536 каналам, що приблизно в 15 разів краще сучасних аналогів. Апарат відповідає вимогам наукових та медичних досліджень.

В опублікованій Neuralink документації йдеться, що на всіх 96 нитках можна розподілити до 3072 електродів. Також автори пишуть, що компанія вже провела мінімум 19 операцій на тваринах і успішно імплантувала дроти у 87% випадків.

«Мавпа змогла управляти комп'ютером силою думки», заявив Маск під час презентації, натякнувши, що Neuralink працювала і з приматами.

Чи буде та ж сама технологія працювати на людях — поки невідомо, як і те, наскільки довговічні ці дроти. В майбутньому, Neuralink сподівається проникати крізь череп за допомогою лазерних променів, а не свердел. Такі експерименти вже ведуться нейробіологами Стенфордського університету.

«Ми сподіваємося застосувати цю технологію на першій людині до кінця наступного року. А кінцева мета стартапу — досягнення симбіозу зі штучним інтелектом», заявив Маск.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Новини партнерів


Останні публікації

Новини партнерів

Підпишись на новинки

 

Корисні речі

Завантаження...