Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Ілон Маск: «Ми імплантуємо наш нейроінтерфейс людині вже у наступному році»

Ілон Маск: «Ми імплантуємо наш нейроінтерфейс людині вже у наступному році»

Засекречений стартап Ілона Маска Neuralink вперше представив публіці результати своїх розробок. На прес-конференції в Сан-Франциско фахівці компанії розповіли, як просувається робота над прототипом надлегкого нейроінтерфейсу, який зможе об'єднати мозок людини та комп'ютер.

Neuralink показав пристрій, вживлений у мозок лабораторного пацюка і який здатний зчитувати інформацію від безлічі нейронів відразу. Новизна в тому, що імпланти виготовлені з гнучких, схожих на целофан проводів, які вживляють в м'які тканини мозку. Сигнал з пристрою можна отримати бездротовим способом ззовні.

Автономний робот-нейрохірург, оснащений системою машинного зору, направляє голку з пучком проводів та ізоляцією товщиною 5 мікронів в мозок повз капіляри. На різних ділянках кожної окремої нитки діаметром від чотирьох до шести мікронів (чверть волоса людини) розташовані електроди. При максимальній продуктивності, за хвилину робот «вшиває» шість ниток з 192 електродами.

Електроди передають нервові імпульси в процесор, закріплений на поверхні черепа, який зчитує інформацію по 1536 каналам, що приблизно в 15 разів краще сучасних аналогів. Апарат відповідає вимогам наукових та медичних досліджень.

В опублікованій Neuralink документації йдеться, що на всіх 96 нитках можна розподілити до 3072 електродів. Також автори пишуть, що компанія вже провела мінімум 19 операцій на тваринах і успішно імплантувала дроти у 87% випадків.

«Мавпа змогла управляти комп'ютером силою думки», заявив Маск під час презентації, натякнувши, що Neuralink працювала і з приматами.

Чи буде та ж сама технологія працювати на людях — поки невідомо, як і те, наскільки довговічні ці дроти. В майбутньому, Neuralink сподівається проникати крізь череп за допомогою лазерних променів, а не свердел. Такі експерименти вже ведуться нейробіологами Стенфордського університету.

«Ми сподіваємося застосувати цю технологію на першій людині до кінця наступного року. А кінцева мета стартапу — досягнення симбіозу зі штучним інтелектом», заявив Маск.

 

 

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки