Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Нова геотермальна батарея перетворить тепло безпосередньо в електрику

Нова геотермальна батарея перетворить тепло безпосередньо в електрику

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Дослідники з Токійського технологічного інституту спільно з інженерами Sanoh Industrial розробили технологію «стабілізованих теплових комірок», яка повинна змінити типові геотермальні електростанції. Вона усуває їх головний недолік — необхідність використовувати водяну пару з температурою близько 180 C, яка розкручує турбіни генераторів. Теплові комірки, як стверджують дослідники, працюють і при температурі нижче 100 C, відразу виробляючи електрику з тепла.

В основі комірки лежить конструкція з трьох шарів — германієвий напівпровідник, електронний транспортний шар і тверде джерело електролітів на основі міді. З двох сторін до конструкції прилягають два електроди, які утворюють замкнутий ланцюг з кріпленням під навантаження. Тепер, якщо нагріти комірку, електрони з германію побіжать через транспортний шар на електрод, завдяки чому утворюється рух частинок або електричний струм.

Пройшовши через навантаження та розтративши частину енергії, електрони досягнуть електроліту і за допомогою окисно-відновних реакцій знову повернуться у напівпровідник.

У такий батареї є фундаментальний недолік, який японські фізики зуміли перетворити на перевагу. По мірі роботи іони з міді будуть рознесені по всій системі й ресурс для окислювально-відновних реакцій вичерпається. Але якщо подати зовнішню напругу, то рух електронів відновиться, і велика частина іонів повернеться в електроліт. Виходить стійка система з великим терміном експлуатації та мінімальними витратами на обслуговування.

Розробники ще не готові створити прототип геотермальної батареї, технологія відноситься до експериментальних. Є питання щодо збереження багатошарової конструкції при стрибанні температури, а головний компонент — германій — дешевим ніяк не назвеш. Зате тут нульовий рівень викидів, немає ніякого шкідливого випромінювання і, в теорії, теплові комірки можна використовувати всюди, де є надлишок тепла. Наприклад, як «надбудову-симбіонт» на різних великих енерговитратних механізмах.

Нова геотермальна батарея перетворить тепло безпосередньо в електрику

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!Еко Електрика

Підпишись на новинки

Цікаві матеріали

Команда американських дослідників підбила підсумки річного тестування системи пасивного охолодження будівель на основі нового матеріалу, умовно названого «охолоджуюча деревина». Технологія її отриманн...

Американські інженери запропонували нову систему пасивного охолодження, що ідеально підходить для щільної забудови. Пристрої зі спеціальної плівки вловлюють тепло будівель, але не розсіюють його навко...