Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Тепер шини зможуть генерувати енергію під час їзди

Тепер шини зможуть генерувати енергію під час їзди

Ідею отримувати енергію від шин автомобільних коліс під час його руху по дорозі, вперше озвучила компанія Goodyear. Вона полягає в тому, що за рахунок особливої структури протектора, теплова енергія в ньому перетвориться в електричну.

У продовженні цієї теми японська компанія Sumimoto спільно з Університетом Кансай запропонували свій оригінальний варіант конструкції шини. Всередину неї поміщається невеликий блок для збору енергії, яку потім можна використовувати для бортових пристроїв автомобіля.

Усередині блоку знаходяться два шари гуми, покритих електродами та струмопровідними плівками. По мірі обертання колеса, в місці контакту з дорожнім покриттям відбувається деформація шини. У цей момент утворюється статична електрика — фрикційний заряд.

Тепер шини зможуть генерувати енергію під час їзди

Концепт шин Sumimoto передбачає збір цієї енергії, створюваної тертям в процесі руху. Пристрій перетворює його в електрику, яку можна, наприклад, використовувати для підсвічування приладової панелі або роботи радіо.

Поки нічого невідомо про комерційне використання даної технології, але в самій компанії цей пристрій пропонують залучити для живлення моніторів тиску в шинах. Заручившись підтримкою Японського агентства з науки та технологій, Sumimoto продовжить розвивати технологію в надії, що вона стане корисною для живлення й інших пристроїв.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки