Дивовижні технології та винаходи

Новини, аналітика, статті, фото та відео

Створено пристрій, що перетворює вуглекислий газ в рідке паливо

Створено пристрій, що перетворює вуглекислий газ в рідке паливо

Вчені з університету Райса в Х'юстоні, США, розробили порівняно простий та дешевий спосіб перетворення вуглекислого газу в новий вид палива. Це мурашина кислота, яка хоч й не придатна для застосування у двигунах безпосередньо, але може служити ефективним носієм водню. Газоподібний водень важко стиснути, зате в складі концентрату мурашиної кислоти його можна запасти в тисячу разів більше на одиницю об'єму ємності.

З виробництвом та очищенням мурашиної кислоти є свої складності, тому установку по перетворенню CO2 в концентрат спроектували з нуля. В основі технологічного процесу два ноу-хау: застосування твердих електролітів та використання каталізатора з вісмуту. Твердий електроліт з полімерної підстави дуже важливий, тому, що, на відміну від рідкого розчину, не містить домішок. І це вже позбавляє від необхідності додатково очищувати мурашину кислоту.

Створено пристрій, що перетворює вуглекислий газ в рідке паливо

Що стосується вісмуту, то, як заявляє автор розробки Чуань Ся, якщо раніше його виробляли в грамах, то тепер вони знайшли спосіб отримувати кілограми цього металу без особливих витрат. Це дозволяє пропускати CO2 через багатошарові грати з вісмуту, щоб перетворити його в негативно заряджену молекулу — форміат. Той дифундує в електроліт, де зустрічається з іонами водню, що виділяються з другої каталітичної реакції з водою. На виході виходить 30% концентрат мурашиної кислоти.

Експерименти показали, що подібний процес дозволяє конвертувати 42% електричної енергії в енергію хімічних зв'язків. Не найгірший ККД для паливних систем, а якщо брати CO2 прямо з викидів в атмосферу, а енергію з відновлюваних джерел, то технологія стає в рази більш рентабельною. Зараз вчені працюють над модернізацією установки, щоб навчитися отримувати ще більш чисту кислоту.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!


Останні публікації

Підпишись на новинки