Вчені з Наньянського технологічного університету заявили про те, що придумали проривний та вельми дешевий спосіб переробляти пластикове сміття в щось корисне. Але, правда, зізналися, що далі лабораторії зі своєю методикою поки не вибиралися і на практиці її не перевіряли. Тому початок очищення земної кулі від пластикових відходів, очевидно, доведеться трохи відкласти.
Ідея сінгапурських учених полягає в тому, щоб розкладати пластик на компоненти, виділяючи з нього мурашину кислоту. Її можна застосовувати для вироблення енергії, і в цілому це корисний матеріал. Є кілька способів вилучення кислоти з полімерів, які входять до складу поширених пластмас, але сінгапурці запропонували новий — дуже повільний, але зате без викидів в атмосферу.
Вчені підібрали такий склад розчинника, який в комбінації з сонячним світлом (він виступає в якості каталізатора) дестабілізує структуру полімерів. Дослідний зразок довелося тримати на світлі цілих шість діб поспіль, щоб витягти з нього мурашину кислоту. І це був маленький фрагмент чистого пластика. Автори технології визнають, що поки не знають, як адаптувати її для перероблювання великих обсягів реального сміття, забрудненого всілякими хімікатами. Тому і впроваджувати новинку не поспішають, але дослідження перспективної технології будуть тривати.
А поки сінгапурські вчені тільки планують розвивати свою технологію, стартап Ocean Cleanup вже запустив систему з очищення річок від пластикового сміття. Компанія, яка встановила бар'єр для збору сміття у Великій сміттєвій плямі в Тихому океані, представила систему The Interceptor - пристрій, призначений для очищення річок.
За матеріалами: Техкульт